İBRAHİM TÜRÜT’LE ÖZEL BİR GÜN

Uzun bir aradan sonra geldiğim Rize’de olan biteni yerinde görmek ve kısa zamanda bir kanaate ulaşmak için yeni bir yol deniyorum. Bir günü bir kuruma ayırmak suretiyle daha kapsamlı bilgi sahibi olma hedefimi gerçekleştirmeye çalışıyorum.

Cuma gününü İl Genel Meclisinin Başkanı Sayın İbrahim TÜRÜT’e ayırdım. Daha doğrusu kıymetli zamanlarından bir günü çaldım tabiri caizse.

İl Genel Meclisinin bende çok özel bir önemi var. 2011 yılının 28 Temmuz da başladığım Hava limanı maceramızın ilk resmi duyurusunu İl Genel Meclis üyelerine bir toplantılarına katılmak suretiyle yapmış, değerli meclis üyeleri aracılığı ile sesimi vilayetimin en ücra köşelerine  ulaştırmayı başarmıştım. O günkü meclis başkanı Sayın Hakan GÜLTEKİN bana bu fırsatı vermişti. Kendilerine müteşekkirim. İşte bu duygu ve düşüncelerle İl Genel Meclis Başkanı Sayın İbrahim TÜRÜT’Ü ziyaret ettim ve yaptığı çalışmalar hakkında birinci elden doyurucu, eksiz bilgiler aldım. Türkiye’nin en küçük illerinden biri olan Rize 7125 kilometre yol ağı ile  5. İnci sırasında olması çok ilginç geldi bana.

İl Genel meclisini İlin tamamını temsil ettiği için çok önemserim. Bu önemli kuruluşumuzda Sayın TÜRÜT yenilikler yapmış. Yerleşik alışkanlıkları akılcı yöntemlerle olumlu yönde değiştirmiş, İlin geneline yayılan hizmetleri belli kriterlere bağlamış, yatırıma ayrılan miktarların eşit ve adaletli bir şekilde dağıtımını sağlamış.

İmkanların kısıtlı olduğu bir dönemde kalıcı güzellikleri vilayetimize kazandıran İbrahim TÜRÜT’ün yepyeni uygulamalarını yakından gördüm. Köy yollarının Devlet Karayolu standartlarına yükseltildiği muhteşem güzellikleri gördüm. Parapet Duvar ve kanal uygulaması, Beton yol sularının belli bir mantıkla deplase edilmesi, yaşanan sel felaketlerinin önlenmesinde önemli katıklar sağlayacaktır. Köy yollarında bir ilk olarak oto korkuluklar yol standartlarının ve güvenliğinin ne kadar önemsendiğinin bir göstergesidir. Köylerimize sağlıklı içme suyu kazandırmada önemli başarılar Sayın TÜRÜT’le zirveye yapmıştır.

İmar Planı, Turizm Master planı, Yöresel Mimari Tip Proje çalışmaları farklı ve çok güzel işler.

Vilayetin işleyen dişlilerinden en önemlisi bana göre il Genel Meclisi, il Özel idaresidir. İl Genel Meclis Başkanı Sayın TÜRÜT ekibini senkronize bir şekilde başarı ile yönetiyor. Açıkçası kendisi ile iftihar ettim. Şahsi çıkar endişesinden uzak hizmet gayesi her zaman çok dikkatimi çeker ve çok değer veririm.

Bütün çalışma arkadaşlarına ve sayın TÜRÜT’e vilayetime yaptıkları bu çok değerli hizmetler için çok teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Metin TOPÇU

26.6.2021-Rize

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Haziran 2021, 00:06 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 230 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU