İNTERNET MANYAĞI VE ŞEHİR HASTANEMİZ!

 

Milenyum diye tabir edilen yeni çağın baş döndüren gelişmeleri arasında interneti alabiliriz.
Hayatımıza getirdiği kolaylıklar, surat ve baş döndüren iş ve sosyal ilişki çeşitleri dünyada bütün milletleri esir almış durumda!
Dün facede bir habere balıklama daldım ve acele ile köşe yazımı yazdım!
Çünkü kulağımız kirişte, herkes gibi bende bir senedir böyle bir haber bekliyordum!.
Bana bunu yutturan internet manyağı Sayın Vekilimizin adına açtığı sahte hesapta onun adına olur olmaz beyanatlar ve çeşitli iğrençlikleri sergiliyor alenen!
Hastane konusu ile yakından ilgilendiğim için fazla detaya girmeden görüşlerimi yazdığım bilinen yazımı kalem aldım. Sosyal medyayı kullanmayı iyi becerenler hesabın sahte olduğunu mesajla ilettikleri anda o sayfadaki konu resmini sildim, okuyucularımdan ve Sayın Vekilimiz Hayatı YAZICI’dan özür dilerim.
Bir internet manyağının Rize Şehir Hastanesinin Rize’ye kazandırılması çalışmalarına engel olması mümkün değildir. Zaten hakkında gereğinin yapılacağı bilgisi verildi bana…En başta Sayın Cumhurbaşkanımız Rize Şehir Hastanesi için talimat vermiştir ve gerekli hazırlıklar yapılmaktadır. Bu hastanenin Rize’ye kazandırılması an meselesidir. Çünkü Recep Tayyip ERDOĞAN sözünün eridir. Denizde yapılmasına doğal veya teknik bir engel yoksa
bu hastane Rizemize kazandırılacaktır.
250 bin metre kare alan doldurularak elde edilecek alanda 800-1000 yataklı modern bir hastane Rize’yi açılan havalimanı ile birlikte gerçekten Türkiye’de değil dünyada çok önemli bir konuma getirecektir.
Termal kaynakların muhteşem ve minerallerle dolu suları Rize’yi sağlık turizmine açacaktır.
Doğal güzellikleri yanında bu özelliği ile ilimiz çok büyük ilgi görecektir.
Denizde belirtilen iki yerden birinde yapılacak hastanenin şehir trafiğine yük getirmesi mümkün değildir. Proje yayınladığında görülecektir ki denizde doldurulan alana ulaşan yollar sahil yolu ve menderes bulvarının yükünü önemli ölçüde azaltacaktır. Kazalardan gelen hastalar bahsedilen bulvara hiç girmeden yeni hastaneye giriş ve çıkış yapabileceklerdir. Bu durum şehir trafiğine yük değil rahatlama getirecektir.
Sağlık bakanlığı bu ve buna benzer devasa hastaneleri nüfusun yoğun olduğu yerlere çok yakın yapılmasını şart koşmaktadır. Hasta başına 250 metre kare alan istemektedir. O nedenle 250 bin metre kare yer lazım, o nedenle denizde yapılmasından başka çare yoktur. Denizde yapılacağı içinde trafiğe yük getirmesi mümkün değildir.
Hayır bildiğimiz işten şer, şer bildiğimiz işten hayır doğar. Bir internet manyağının yaptığı yanlış haber inşallah hayırlara verile olacak ve müjdeyi çok yakında duymuş olacağız.
Yetkililerin bu internet manyağını bulması, gereken cezayı vermesi bir mecburiyettir. Rize Şehir hastanesi için de hayırlı haberleri kısa zamanda açıklamaları bir başka mecburiyettir.
Sevgi ve saygılarımla!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 23 Kasım 2019, 08:26 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 277 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU