İYİDERE LOJİSTİK MERKEZİN ÇALIŞABİLMESİ İÇİN…(I)

İyidere ilçemizde yapımı devam eden ve ülkemizin pek az yerinde bulunan Lojistik Te’sis, çok çok önemli bir yatırımdır. Bu hizmeti ilimize kazandıran ve katkısı olanlardan Allah razı olsun.

Bir tesisi yapmak kadar, işletmekte önemlidir!

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığının Haritasında yer alan Aşkale – İyidere Demiryolu, lojistiğin çalışabilmesi için en önemli damarlardan birisi olacaktır.

Fakat belli ki, bu demiryolunun hayata geçmesi, lojistikten sonraya kalacak.

Lojistik bittiğinde çalışabilmesi için, yapılacak olan Aşkale – İyidere Demiryolundan önce, Rize – Erzurum duble yolunun bitmesi gerekiyor. Çünkü Rize – Erzurum yolu diye planlanan bu duble yol projesinin, özellikle İkizdere – Ovit Tüneli arasındaki bölümü, halen daha projelendirilmemiş olması, maalesef lojistiğin ölü doğmasına sebep olacak.

Aşkale-İyidere Demiryolu projesi de, ileriye dönük bir proje olduğu belli oluyor.

Demiryolu hattı bitene kadar, tek alternatif olan Rize-Erzurum karayolu ağındaki en önemli kesitlerden İkizdere – Ovit Tüneli arası, acilen yapılmalıdır.

Geçen sene Bakanlık yetkilileriyle olan görüşmemizde, İkizdere – Ovit Tüneli arasındaki duble yolun 2024 yılında, ilk yapacağımız ihaleler arasında olacağını söylemişlerdi. Fakat bu konuda bir ilerleme görünmüyor.

Lojistiğin çalışabilmesi için, sadece İkizdere – Ovit Tüneli Arası değil, Erzurum tarafındaki iki tünelinde bitirilmesi gerekiyor.

Velhasıl, lojistiğin yapımı devam ediyor, fakat bu sayılan bölümler, lojistik bitene kadar başlanıp bitirilmez ise, lojistik merkezimiz amacına ulaşmayacaktır.

Saygılarımızla

M.Emin Toprak

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Haziran 2024, 18:06 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 8 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 159 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN

İsim :

E-posta:

WebSite:

Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU