KENAN BIYIK’A ADAYLIĞI DÜŞÜNDÜREN TELEFON

adnan-onay-1“Alo : “Kenan Amca ilk kez oy kullanacağım, aday olacaksanız size oy vermek istiyorum,”

Cevap veremedim, boğazım düğümlendi..”

Aday adaylığı için başvurmamış olmasına rağmen, CHP’nin Rize Belediye Başkan Adayı olacağı öne sürülen ancak Rize’de çeşitli temaslarda bulunarak nabız yokladıktan sonra bu dönem kesin olarak aday olmayacağı yönünde işaretler veren eğitimci Kenan Bıyık, çeşitli çevrelerden kendisine gelen “aday ol” baskıları üzerine (edindiğimiz izlenimlere göre) adaylığı ciddi ciddi düşünmeye başladı.

Sadece CHP’den değil , değişik partililerden de kendisine “aday ol” baskısı yapılan  Kenan Bıyık’ı bu yönde yeniden düşünmeye sevkeden ise kendisine gelen bir telefon oldu.

İlk kez oy kullanacak olan bir gencin kendisini aradığını ve aday olursa oy kullanacağını belirtmesi üzerine ona bir şey diyemediğini, duygulandığını ve boğazının düğümlendiğini belirten Kenan Bıyık, bu durumu facebook sayfasından paylaşarak, aday olmama yönündeki kesin kararından vazgeçtiğinin sinyallerini verdi.

Öyle anlaşılıyor ki, bu çok yönlü baskının ardından Kenan Bıyık yeniden sahalara inerek kendisine “aday ol” baskısı yapan çevrelerin, adaylığının söz konusu olduğu CHP ile seçime girmesi halinde kendisine ne derece destekçi olacağını gözlemleyecek.

Öyle sanıyorum ki; Bıyık kesin kararını ise MHP’nin Rize’den aday gösterip göstermeyeceğiyle ilgili vereceği kararın sonrasına bırakacak.

MHP’nin aday göstermemesi  ve Ak partiye destek kararı alması halinde bunun seçim sonuçlarını nasıl etkileyeceği çeşitli siyasi çevrelerin merak konusu olacağı gibi, Kenan Bıyık da bunun sahaya yansımasını ölçmek isteyecek.

Kimi siyasi çevreler, bu durumda Ak partinin önemli bir şans elde edeceğini öne sürerken kimileri de Rize’deki MHP seçmeninin Ak parti yerine Kenan Bıyık’ı destekleyebileceğini öne sürmekteler.

MHP’nin geçmişte Kenan Bıyık’a adaylık teklifi getirmiş olmasının MHP ile Kenan Bıyık arasında olumlu bir etki oluşturduğunu öne sürenler, Bıyık’ın diğer partiler üzerinde de olumlu etkisinin olduğuna dikkat çekmekteler.

25 yıldır çeşitli siyasi çevrelerle teması olan Kenan Bıyık, muhtemeldir ki, adaylık için başvuruların sona ereceği son süreye kadar genel tabloyu değerlendirerek aday olup olmama yönünde son son kararını verecek..

Şahsi kanaatimi sorarsanız; gidişat Kenan Bıyık’ın adaylığını zorunlu hale getiriyor.

Gelişmelere bakılırsa; Kenan Bıyık, kazanacağından emin olmasa dahi, sandığın her tür sonuca açık olduğu düşüncesiyle “aday ol “ baskılarına boyun eğecek…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Aralık 2018, 13:23 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 2 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 469 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU