METİN BEY’İN GAYRETLERİ TAKDİRE ŞAYAN

2-M_Emin-Toprak2Rize’mize Havaalanı yapılması konusunda herkesin, herkesimin az çok katkısı olmuş ve olmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının, Özellikle RTSO’nun Başkanı sayın Şaban KARAMEHMETOĞLU’nun gerçekten ciddi desteği ve takibi olmuş ve olmaya devam etmektedir.

Fakat birisi var ki, emin olunuz ki, evini barkını bırakıp adeta Hava alanı konusunda seferber olmuş durumda! Sanki havaalanı şahsına yapılıyor zannedersiniz. Halbuki iyi biliyorum ki, kendisi uçak korkusundan uçağa bile binemiyor.

O kadar sevinçli, o kadar neşeli, o kadar istekli bu konuda…

Bu fedai’nin ismi Metin TOPÇU’dur. Yine ben çok iyi biliyorum ki, kendisinin evinde tamirat ve tadilat işi varken bile, hatta ustaları da yüz üstü bırakıp Havaalanı işini takip eden bir fedai!

Allah kendisinden razı olsun! Bütün bölge halkı sana minnet borçludur sayın Metin TOPÇU… Sen bunu hak ediyorsun!

Şu günlerde bile yine Ankaralarda aynı işi takiple meşguldür.

Sayın Metin TOPÇU’nun yazılarında sık sık kullandığı Bediüzzaman Hazretlerinin şu sözü, kendisine şevk kaynağı olduğunu bizzat kendisi bana söylemişti.

Ne diyor Bediüzzaman Hazretleri: “Kimin himmeti mileti ise, O tek başına bir millettir.”

Bu söz Metin TOPÇU’da adeta cisimleşmiştir.

Sayın Bakan’ın Havaalanı il ilgili yanlış anlaşılabilir beyanatı üzerine, yine Ankara’ya gitmiş ve Sayın Hasan KARAL nezdinde girişimlerde bulunmuştur.

Bu teşebbüslerin sonunda sayın Rizeli bakan’a konuyla ilgili brifing verilmiştir. Sayın Başbakan’ın yurda dönmesiyle birlikte ki, dönmüştür, bugünlerde şimdiye kadar yapılan bütün inceleme, araştırma ve etütler kendilerine sunulacaktır.

Sunulduğu anda da sayın Başbakan, yapılan etüt ve çalışmaları inceleyip yeri hakkındaki kararını verip, açıklamasını yapacaktır.

Bu süreç bir haftamı sürer, on gün mü sürer kesin bir şey diyemiyoruz. Fakat şunu biliyoruz ki, en geç 30 Mart mahalli idareler seçimi öncesi Rize’deki seçim mitinginde müjdeyi Rizeli alacaktır.

Hava alanı konusunu buralara taşıyan herkese, özellikle bu işin gizli mimarı Metin TOPÇU’ya teşekkür ederken, sayın Milletvekilimiz Hasan KARAL’ın samimi gayretlerini unutmadığımızı da Rize kamuoyuna açıklamayı bir borç biliyoruz.

Rize halkı bu konuda artık çok hassaslaşmıştır. Yetkililerin bunu da dikkate alarak hareket etmeleri gerektiği kanaatindeyim!

Saygılarımla…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Ocak 2014, 20:51 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 8 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 371 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU