MÜJDE BEKLİYORUZ

Türk Tarihine baktığımız zaman, gerileme ve yıkılma nedenlerinin ekonomik problemlerden başka bir şey olmadığını anlarız.

Mustafa Kemal ATATÜRK o nedenle “Ekonomik bağımsızlık olmadan siyasal bağımsızlık olmaz” demiştir.

Ekonomik bağımsızlık bir ülkenin toptan ve dengeli bir şekilde kalkınması ile olur. Altyapı yatırımlarında doğru ve dünyada geçerli kararlar almakla mümkün olur.

Rahmetli Menderes zamanında meclisimiz, at arabası ile araba arasında bir tercihe zorlandı, “araba”da kara kılındı, tren yolu mukayeseye bile alınmadı!

Ondan sonra gelen hükümetlerde meseleye sahip çıkmadı, kara yollarına ağırlık verdiler. Rahmetli Turgut ÖZAL’ın  “Demiryolları komünist işidir” dediği söylenir. Bu sözün ispatı zor değildir. Demiryolları yerine karayollarına ağırlık verilmiş, Binlerce kilometre bölünmüş yol yapılmış, otobanlar aynı şekilde bahsi geçen dönmelerde öncelikli olarak yapılmıştır.

Geçtiğimiz günlerde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “altyapı yatırımlarını tamamladıkları” ndan bahsetti!

Çok İlginç!

Bu ülke, son 20 yılda çok büyük ve zor işler başardı. Kabul ediyorum. “ bire dört fazla fiyatlar verilerek yatırımların yapıldığını” söyleyen çevrelerin, muhalefetin, olaya bakışını abartılı buluyorum. Bunun yanında, bölgeler arasında yapılan yatırımların, altyapı yatırımlarının tamamlanmış olduğunu söyleyen sayın bakana nasıl inanayım!

Altyapı yatırımlarından en öncelikli olması gerekene baktığımızda, demiryollarını esas alınıp alınmadığını incelememiz gerekir. Bu bağlamda Sayın Bakan Adil Karaismailoğlu’nun koskoca Doğu Karadeniz bölgesini hesaba katmadığını görmekteyiz! Çünkü, bir kilometre demiryolu yapılmamış, yapılacağına dair de en küçük bir emare maalesef yoktur!

Nasıl bitti altyapı yatırımları?

Sanayi bakımından geri kalmış bölgemizin, fiyatlar açısından da zirvede olmasının baş sebebi, demiryollarının hiç olmaması değil midir?

Doğu Karadeniz’de yaşayanlar, yıllardır Samsun’dan Sarp’a demir yolu istemektedir.

Bölgemizi, diğer bölgelerle altyapı yatırımlarında eşitleyecek olan işlerin başında demiryolunun geldiğini halkımız çok iyi bilmektedir.

O nedenle Doğu Karadeniz hakkının teslim edilmesini istiyor, bir büyük müjde bekliyor.

Eşitlik için, adil bir yaklaşım için, Samsun Sarp demiryolunun acilen yapılması gerekmektedir.

O zaman bu ülkede altyapı yatırımlarının bittiğinden bahsedilebilirsiniz.

O zaman bu bölgeden siyaseten oy bekleyebilirsiniz!

Selam ve dua ile…

14.10.2022

Ordu Olay

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 14 Ekim 2022, 20:38 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 195 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU