RAKAMLAR DEĞİŞTİ

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil’in “Havacılıkta Türkiye’nin Dünü, Bugünü, Yarını” adlı konferansına katıldım.
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Gençlik Kulübü tarafından düzenlenen ve Temel Kotil’in katıldığı konferansa geniş bir katılım vardı.
Basının çok ilgi gösterdiği konferansta Temel KOTİL’i ilgi ile izledim.
Türk Hava Yollarını dünya markası yapma yolunda çok başarılı bir bürokratımız Temel KOTİL.
Konferans sonrası kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapta Trabzon havaalanını kullanan yolcuların üçte biri Rize ve Artvinlilerdir” dedi.
Günlerdir STK lara yaptığım bilgilendirme çalışmalarında verdiğim rakamların doğrulanması arkadaşlarımı dostlarımı sevindirdiğini gördüm. “haklıymışsın” diyorlar bana…
O kadar haklıyım ki ve o kadar çok süratle değişiyor rakamlar ki anlatamam. Mesela benim 2.073.000. olarak verdiğim yolcu sayısı değişti ama olumlu yönde değişti. 2.300.000 geçti.
Allah kimseyi utandırmasın. Açıkçası bu duruma en çok ben sevindim.
Çünkü hiçbir karşılık beklemeden ilimiz için verdiğimiz mücadelede insanları yanıltmaktan çok kortuğumu belirtmek isterim.
Zaten araştırma yapacak insanımız az. Bir çoğumuzun zamanı yok belki.Çok saygı değer başarılı bürokratımızın beni doğrulaması çok güzeldi. Sağ olsun.
O Devletimizin çok önemli bir kurumunun başında ve birazda politik bir konu olan havaalanı meselesine söz söylemesini bekleyemeyiz. İsteğimizi Ulaştırma bakanına ileteceğini söyledi.
Sevindim.
Köşe yazılarımda 700 bin yolcudan bahsetmiştim. Şimdi bu rakamlar değişti, 750 bin oldu. Yani elli bin kişi daha arttı. Aralık sonunda kesin rakamlara da bakacağız ama görünen o ki 14.ncü değil 13.üncü havaalanı olacağız.
Önemli olan bu durumu yetkilere iletmek ve onların dikkatini bu haklı ihtiyaca çekmek.
Bunu yaparken çok dikkatli olmak zorundayız.
Politik bir konu gibi ele almamalıyız. O zaman muhalif olma adına, muhalefet etme adına atılacak adımlar bu hizmetin alınmasını engelleyebilir.
Geçtiğimiz hafta uçurulan haberlerin yanlışlığı çıktı ortaya.
Aslında konuşulması bakımından iyi oldu ama çarpıtmaya gerek yoktur. Gerçek ortadadır, acele ile yorum yapmamak lazım.
Siyasilerimiz ciddi bir şekilde ele almışlar konuyu.
Bizim görevimiz onları teşvik etmektir. Süreci hızlandırmak için sürekli gündemde tutmak ve hiç ara vermeden veri toplayıp rakip düşünceleri çürütmeliyiz.
Rize’ye havaalanı ekmek kadar su kadar hayatı bir önem arz ediyor.
Elimiz güçlü başbakanımız var, haklıyız 750 bin yolcu sayımız var.
Haklı olmanın gururunu bu hizmeti almaya odaklayalım.
Özellikle STK’larımız siyasileri ziyaret etsinler, verdiğimiz bilgileri onlara sunsunlar. Kent Konseyi olarak bu hafta başından itibaren siyasileri bilgilendirme turuna çıkacağız.
Onlara havaalanı isteğimizin gerekçelerini sunacağız.
Umarım kendilerinin de birinci meselesi olan bu önemli hizmeti kısa zamanda almak için harekete geçerler dosyamızı sayın başbakanımıza iletirler.
Süreç bu aşamaya gelmiştir.
Sevgi ve saygılarımla…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 08 Aralık 2012, 21:33 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 575 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU