RİZE’YE ÇELMELER

Ağustos sonu itibariyle 1641 uçakla 238.474 vatandaşımız Rize Artvin hava limanını kullandı. Bu rakamlar dolu seferlere rağmen, Rize ve Artvinlilerin yoğun olarak yaşadığı İzmir, Bursa, ve diğer illere bu zamana kadar sefer düzenlenmemesine rağmen gerçekleşti.

Birilerinin “doluluk oranları sevindirici” derken görmedikleri durum budur. Sevinemiyoruz, aksine çok ama çok üzülüyoruz. Hava limanımızın eli kolu bağlı hale getirilişine seyirci kalanlar sevinebilir, biz bu kararların alındığı yere müdahale etmeyenlerin davranışlarına, açıklamalarına üzülüyoruz.

Çünkü adı konmamış, yönetenlere duyuramadığımız engeller var!

Hava limanımız için başlattığım kampanyalarda da uzun bir süre sesimizi duyuramadık, siyasilere tek kelime ettiremedik. Kusur derdimizi görmeyende mi, bizde mi?

Hırsımdan ağladığım zamanlar oldu. O manada hakkımı helal etmiyorum!

Bu güne kadar neden İzmir yok? Neden Bursa yok? Neden tam dolu şekilde gerçekleşen seferlere dokuz doğurur gibi bir tek ilave yapıldı? Sezonun bitişinde seferler konulursa şaşmayacağım! Geri geri giden akıl bunu yapar vallahi!

Şehir hastanemiz için, unuttum, birkaç mahkemeye gittim. Vebalı yine yönetenlerin boynunadır! Çoluk çocuğuma yedireceğim helal paralarımı kıçı kırık insanlar dağıttı.

Hastanemiz için gerekli olan 350 dönüm( 350.000 metre kare) saha dolmak üzere. Rize’de son dört senede elinin değmediği yer kalmayan Sayın Muhammed Avcı ne der bu işlere? Ne zaman hastanemizin üst yapı ihalesinin yapıldığını göreceğiz?

Her sahada Rize’ye takılan çelmeleri benim önleme şansım yok!

Açıkça kendisinin müdahil olmasını istiyorum.

İkizdere devasa bir tünelle geçildi. Rize Erzurum kara yolunun en zor kısmına viyadük ayakları İkizdere’yi bay-bass eden tünelin İspir tarafında dağa dayanmış kalmış. Hiçbir çalışma yok. Nasıl aşılacak, nasıl Ovit Tüneline ulaşılacak? Dallı Kavak ve Kırık tünelleri 10 yıldır bitmedi. Bütün Türkiye’de vilayetler bölünmüş yolla bağlandı ama biz Ovit’e, Erzurum’a ulaşamadık!

İhale iptallerini duydunuz mu çevre vilayetlerimizde? Erzurum bütün kazalarına bölünmüş yolla bağlanırken Rize’ye doğru yıllarca tek kilometre yapmayanlara soru soran var mı, Karayolları bölge müdürlerine nerelisin, kimin güdümündesin diyen var mı?

“Kime ne söylesem, kime ne desem demiş” şair!

Benzer sıkıntıları Ordu Giresun hava limanında yaşıyoruz, Ordu ve Giresun’daki yatırımlarda yaşıyoruz. Giresun da bir türlü Sıvas’a bağlanamadı bölünmüş yolla.

Birbirimize çare olamıyoruz. Üstelik Recep Tayyip ERDOĞAN gibi bir lidere ev sahipliği yapmamıza rağmen!

“Yine karlar yağıyor gönül dağıma, kime ne söylesem kime ne desem!”

Metin TOPÇU

13.09.2022

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 12 Eylül 2022, 19:29 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 252 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU