rüyadan, müyadan, ıvırdan, zıvırdan…

fatma iyibilginnnnnBütün gün çok yorulmuşum, üşümüşüm, birazda gripal bir durum hasıl olunca sobanın karşısında sızıp kalmışım.

Yok yok sızmak değil, basbayağı derin derin uyumuşum; rüyalı, müyalı…

Kendimden geçerek davul çalıyorum rüyamda. Fonda o hareketli “Kesik çayır”türküsü var ve benim bir oynayasım var, bir oynayasım var ki sormayın…

Oysa bütün gün öyle çok iş yapmışım ki, parmağımı şıklatacak halim bile yok.

Yinede davuluma aşkla vurmaya devam ediyor, bir taraftan da düşünüyorum:”Yahu davul ne iş, ne alâka? Hani kanun çalsaydım, ud çalsaydım, saz çalsaydım neyse!”

Birden yan tarafımda Arif Sağ’ı görüyorum ve tokmağı daha bir hararetle davula vurmaya başlıyorum. Arada bir ona bakarak beğenip beğenmediğini anlamaya çalışıyorum…

Acı olan şu ki,o esnada yan duvardaki aynada kendi aksimi görüyorum;

“Hay maşşallah, döt, göbek, gıdık almış başını gitmiş. Üstelik bir yıl daha yaşlanmışım, tüh yıllara, tüh hayata, tüh kendime! Nalına da vur, mıhına da vur, vur dünyanın çarkına vur, vur , vur, vur!”

(Gümbede güm güm, gümbede güm güm…Gümbede güm güm, güm güm de güm güm…)

Birden, içli bir klarnet sesi duyuyorum, damardan mı damardan. Bir kadın ”Geceler yarim oldu”yu söylüyor, içim ağulanıyor.

Derken bir erkek”Suda balık oynuyor” diyerek, havadaki hüznü dağıtıyor; e bir yanım ağlak, bir yanım oynak haklı olarak…

O sırada üstümde nedenini anlamadığım bir baskı, bir ağırlık hissediyorum. Gözkapaklarımı aralayıp bakıyorum ki, tekir kedi hırıltıyla göğsümde uyukluyor.

TRT Müzik kanalında Arif Sağ, Hüsnü Şenlendirici, Emel Taşçıoğlu türkü söylüyor. İşin ilginci de proğramda davulu Arif Sağ çalıyor.

Kediyi üstümden itiyor, açıkta kalmış yerlerimi sıkı sıkı örterek koltuğa biraz daha yerleşiyorum…

“Hayırlara gelsin!” Ne diyeyim…

Üstelik size anlatmadım, ışığa anlattım haaa!

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Ocak 2013, 00:05 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 4 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 323 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU