YOLCULARIMIZI ÇALDILAR

Rize Artvin hava limanımızı devlete anlatana kadar dilimize tüy bitti. 780 binlerden başlayan iddialarımız 11 yılda 1.500 binlere ulaşmıştı. Zaman zaman duraklara gelen HAVAŞ otobüslerindeki yolcuları gözlemleyerek zaman zaman Trabzon’a giderek hava limanındaki 53 plakaları saymakla geçti yıllarım. Kimselerden bilgi alamadım. Kimse hava limanı lafını ağzına almıyordu. Kimse hava limanının yapılacağına inanmıyordu.

Ordu Giresun hava limanı yapım aşamasında yılda 600 bin yolcu olacağını öne sürmüştüm. Haliyle bu sayıda yolcunun Trabzon hava limanını terk etmesi bazı çevreleri inanılmaz tedirgin etti ki, hem

Rize Artvin Hava Limanı yolcularına, hem de Ordu Giresun hava limanı yolcuları üzerinde oyunlara baş vurdu malum çevreler. Hareketten bereket doğar sözüne inanmayanlar Rize-Artvin ve Ordu Giresun hava limanı yolcularını  olması gereken seferleri koymamak suretiyle resmen çaldılar.

Ordu Giresun hava limanının rekorlara koştuğunu görenler seferleri anormal saatlere almakla başladıkları engellerine bazı seferleri tamamen kaldırarak yolcuları başka hava limanına yönlendirdiler. Rize Artvin Hava limanı da tahsis edilen seferlerin tamamını doldurarak yeni seferlerin konmasını adeta dayatarak başladı, fakat bu zorlamayı bu işi yönetenler inatla görmedi! Bütün seferler dolu ve yok satıyor! Bu yolcuları çalma değil de nedir Allah aşkına!

Sadece bir vilayet kazanıyor, fakat 4 vilayet ve ona yakın vilayetler kaybediyor.

Bu ne menem şeydir?

Ne biçim bir yapıdır ki, bölgemizin, ülkemizin yararına olduğu açık seçik belli olan bu duruma el atmıyorlar?

Bunlara müsaade edenlere nasıl inanayım, nasıl güveneyim?

Geçtiğimiz bir ayda Rize-Artvin hava limanını 48 bin yolcu kullandı. Bu yıl bazında 500 küsur bin yolcu eder ki düşündüğümüz, iddia ettiğimiz rakamın çok gerisindedir.

Rize Artvin Havalimanı yoğun talebe ve bu talebin karşılanmamasına rağmen açılışından günümüze kadar İstanbul’a sınırlı sayıda, Ankara’ya ise akşam tek sefer uçuşu gerçekleştiriyor.

Adana yok, Antalya, İzmir, Bursa yok. Olan vilayetlere konulan seferlerde yarım yamalak, istenmeyen saatlerde.

Resmen Rize-Artvin ve Ordu Giresun hava limanı yolcuları başka noktalara zorlanıyor.

Aldığım duyumlar bütün uçakların doldu olmasına, 30 gündür yok satmasına rağmen gelecek aydan itibaren bazı seferlerin ilave edileceği yönündedir.

Peki, yolcular boş uçakların seferler düzenlediği hava limanına gitmesi bu ülkeye zarar değil mi?

Ne zaman yönetenler bu duruma müdahale edecekler?

Bekleyip göreceğiz ve bizde gereğini o zaman yapacağız.

Bakı selam ve dua ile…

Metin TOPÇU

18.6.2022

Veliköy

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Haziran 2022, 11:29 tarihinde Köşe Yazarları, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 306 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU