2019-2020 Futbol Sezonu Ertelenmelidir

Bütün ülkeler Corona virüsü ile mücadele ederken devletimizin şeffaf politikası ve profesyonel çalışması elbette takdire şayan. Ama gelinen noktada Türkiye futbol liginin seyircisiz oynanması yeterli değildir.

Futbol camiası büyük bir camia. Sirkülasyonu bol. İdmana çıkıyorsun. Otele gidiyorsun. Farklı il takımları ile maça çıkıyorsun. Etrafında imza isteyen, fotoğraf çekmek isteyen nice insan var. Özellikle yabancı sayısı ortadayken ve yurt dışındaki sporcu ailelerinin güvenlik için ülkemize gelirken bu virüsün spor camiasına bulaşmamasına imkan yok.

Bu hafta içi bu durumu sporcu arkadaşlarıma sordum. Hepsi tedirgin. Sahada konsantre olamadıklarından temasa girerken çekindiklerini ifade edenler var. Voleybolcu arkadaşlardan tutta futbola hepsi aynı şeyi ifade ediyor. “ Bu sezon ertelenmelidir hatta iptal edilmelidir! “

Ayrıca atladığımız bir konu herkes üst elit liglere konsantre olmuş. Ama bugün bal liginde sporculuk yapan pek çok sporcu var. Saatlerce yolculuk yapıyorlar. Milyonlar kazanmıyorlar. Hiçbir güvenceleri, destekçileri yok.

Türkiye Cumhuriyeti devleti Corona virüsü nedeni ile dünyada en etkin adımlar atan ülkelerin başında gelmektedir. Sağlık bakanımız Fahrettin Koca’nın dünya basınında tebrik edilmiştir. Ama ülkemizde en çok takip edilen spor sektöründe liglerin oynatılması çok  büyük talihsizliktir.

Corona salgını geçene kadar ligler ertelenmelidir. Gerekirse bu sezonu iptal edilmeli ve bu salgının ciddiyetinden taviz verilmemelidir. Sonra eyvah para etmez!

 

Onur HANEDAR

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Mart 2020, 10:17 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 14 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 304 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU