ARDEŞEN GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNE DESTEK

Ardeşen Gençlik Ve Spor Kulübünün ligden çekilme kararına bir yorum getirmek için geç kaldım. Uzakta olmanın o bölgede sadece yazın bir iki ay kalmanın da etkisi var ama aslında yeterli ilgiyi hak ettiği ilgiyi gösterememe de diyebilirsiniz.

Çünkü Ardeşen Gençlik Ve Spor Kulübü göğsümüzü çok kabarttı. Güzide ilçemiz Ardeşen’de hayat bulan AGSK 2008 de kurulmuş, kapasitesinden çok fazla başarı göstermiş, ilimize şampiyonluklar, kupalar kazandırmıştır. Bunları saymaya gerek yok, zaman alır.

Türkiye ve Avrupa liglerinde başarıdan başarıya koşan Ardeşen GSK maddi sıkıntılarından dolayı Kadınlar Hentbol Süper liginden çekilmiş.

Nedenlerini biraz soruşturdum, aldığım en kayda değer eleştiri çok yabancı oynatması ve Ardeşen’e, Rizey’e sporcu kazandırma anlamında fazla etkili olmadığı kolaya kaçtığı ve yabancıları oynattığı şeklinde idi…

Aşağıda rast gele bir zamanda aldığım Ardeşen Gençlik Ve Spor Kulübünün kadrosunda ben bir anormallik göremedim. Yabancı oyuncular var evet ama yarıdan fazlası yabancı değildi. Demek bana bilgi veren yanlış biliyordu.

Sporu sevdirme, spora ilgiyi artırma anlamında ben çok başarılı buldum güzide kulübümüzü…

Başkanın ligden çekilme açıklamasını okudum, pek fazla eleştiri yapmadan, olağan bir şeymiş gibi bir açıklama yapmış bana göre. Çekilme önemli bir olaydır ve önce başkanı sonra yönetimini ve en sonunda hepimizi çok üzmüş olmalı bu ligden çekilme…

Ardeşen GSK gibi markalaşmış bir takımı sessiz sedasız ligden çekmek çok üzücüdür. Bu noktaya taşıyanlar nasıl olurda sessiz kalırlar veya bu kadar çekingen, üzmeyen bir açıklama yaparlar doğrusu şaştım.

Bildiğim kadarı ile ÇAYKUR’un sponsorluğu devam ettiği dönemlerde İmdat SÜTLÜOĞLUNUN olağan dışı yardımları ile bugünlere geldi güzide kulübümüz ve başkaca arayışlara fazla girmedi… ÇAYKUR desteğini bütün Rizespor hariç çekince pat diye ligden çekilmişler. Olacak şey değil. Sadece bir kuruma bir kişiye göbeğinden bağlı hiçbir oluşum ayakta duramaz…

ÇAYKUR devasa bir kurum. Amatör branşlarda bir çok dalda sporcuları var, kulüpleri var bünyesinde… Bunların dışında O zamanki Genel Müdür Ardeşen GSK ne doğrudan ve dolaylı çok yardım ediyordu ki O destek kaybolunca ligden çok üzücü bir kararla çekildiler. Diğer yolları, başkalarından kulübe para kazandırmayı denemediler,  Sponsor bulma zahmete girmediler.

ÇAYKUR böyle başarılı bir kulübü finanse edebileceği gibi o oranda olmasa bile diğer amatör kulüplere de yardımda bulunmanın yollarını denemelidir. Sadece Ardeşen GSK değil hemen hemen bütün takımlara etkinliği oranında karınca kararınca yardım etse binlerce sporcu her branşta çıkarabilir Rize …

Bana gerçek size yalan, adını vermeyeceğim. Üç öğün yemeği garanti olan bir köy kulübümüz ilçelerimizle yarışır hale geldi.

Sporumuzda durum maalesef bu kadar yürek yakıcıdır.

Sayın Vekilim Muhammet AVCI’ya duyurulur… Bir öğün yemek… Yaaaa….

Ağlanacak hal budur bir vilayet için. Veya bölgemiz, ülkemiz için.

ÇAYKUR bütün amatörlerin yemek masraflarını, forma masraflarını o menşur ÇAYTAŞ eliyle karşılayabilir. Ama birinde enişte diğerinde torun iş başında olunca maalesef bütün kaynak bilindik yerlere gidiyor. Sayın Genel Müdür Vekili Yusuf ZİYA ALİM o kaynağı kapatınca elimizden üçtü gitti bir başarılı kulübümüz…

Sayın ALİM’den rica ediyorum. Yeniden bir değerlendirme yaparak Amatör branşlara elinden gelen yardımın birazda fazlasını Allah için yapsın.

Böyle fırsat bir daha bulunmaz. İline, bölgene samimi bir şekilde samimi olanlara yardım edin sayın ALİM…

Son olarak ARDEŞEN GSK’nü sahalarda başarıdan başarıya koşarken görmek istiyorum ve ateşli seyircilerinin arasına katılmak istiyorum…

Sevgi ve saygılarımla.

Metin TOPÇU

ARDEŞEN GSK KADROSU…

Ardeşen Gençlik Ve Spor Kulübünün

Ardeşen Gençlik Ve Spor Kulübünün

HONORE NGO BATANDI,

Ayşenur ÖNDER,

Çağla KULABER

KETIA KUNELASVILI

DUSHICA GJORGIJEVSKA

DUYGU SAKALLI

ESRA ERTAP

GAMZE AKDAN

HALİME CEMRE BEYKURT

İLAYDA GÜRSOY

KÜBRA YILMAZ

MELEK YAZICI

NESLİHAN AKCANCA

OLHA VASHCHUK

PERİHAN TOPALOĞLU ACAR

SELİN PÜNE

ŞEYMA DEMİRCİ

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Eylül 2019, 14:21 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Spor Haberleri, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 539 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU