BAŞBAKAN HAVAALANI İÇİN RAPOR İSTEDİ

karal

AVM’de Son Karar. Havalimanı için BAŞBAKAN Rapor İstedi

Hasan Karal Başbakanımız Halkın Hava-limanı Talebini Gördü ve Bizden Rapor İstedi

AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Rizelilerin talebi olan Rize Havalimanı  için kendilerinden rapor istediğini açıkladı.

Rize kamuoyunda uzun süredir tartışılan Rize’ye havalimanı  yapılması konusunun Başbakan Erdoğan’ın son Rize gezisi sırasında seslendirilmemesi tartışmalara yol açmıştı. Bugün gazeteciler ile bir araya gelen Hasan Karal, Başbakannın konu hakkında kendilerinden rapor istediğini açıkladı.

BAŞBAKAN HAVALİMANI HAKKINDA DETAYLI RAPOR İSTEDİ.

Karal açıklamasında, “Sayın Başbakanımız konuyu enine boyuna bize sordu. Özellikle Ayder ziyareti esnasında orada gördüğü çok sayıda turistin orada bulunuyor olması bizi destekledi. Bu turizm yatımları ve turizmi geleceği konusunda görüşler bildirilirken havalimanı konusu da gündeme geldi. Bizler de konunun hassasiyetini dile getirdik.

Rizemizde gelişen turizme birlikte alt yapının da tam olabilmesi için havaalanının gerekliliğini sayın Başbakanımıza ilettik. Sayın Başbakanımız bizi dinledikten sonra Rize’de yapılması düşünülen bir havalimanının rantabl ve ekonomik olup olmayacağı hususunda bir rapor hazırlamamızı istedi.

Bizden Trabzon Havalimanı’nı kullanan Rizeli ve Artvinli yolcu sayısı hakkında oransal bir çalışma yapmamızı istedi. Bu hususlarda çalışma yaparak neticesini bir rapor ile sayın Başbakanımıza sunacağız. Sayın Başbakanımız ‘Rize’ye havalimanına karşıdır’ şeklindeki söylemler yanlıştır. Sayın başbakanımız şu anda böyle bir yatırımımın yapılacağını söylememiştir. Ancak yapılan çalışma sonucunda karar verilecektir” dedi.

RİZE AVM YERİ İÇİN SON NOKTAYI BAŞBAKAN KOYDU.

Rize’de Rize Yatırım A.Ş tarafından yapılması planlanan Ticaret Merkezi’nin (AVM) yeri için uzun süredir süren tartışmalara son noktayı da Başbakan Erdoğan koydu. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve bazı STK’lar ticaret merkezinin şehir içerisinde bulunan Atatürk Stadyumu’nun yer aldığı alan içerisinde yapılmasını isterken bazı STK’lar ise Ticaret Merkezi’nin şehir dışında yapılması için kampanyalar başlatmıştı.

Karal, yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan’ın Rize Yatırım A.Ş üyeleri ile yaptığı toplantıda tartışmalara noktayı koyduğunu belirterek “İlimizde Rize Yatırım A.Ş tarafından yapılması planlanan ticaret merkezi konusu görüşüldü. Başbakanımızın başkanlığındaki toplantıya Rize Yatırım A.Ş’nin üyeleri büyük oranda katıldı. Toplantıda bu merkezin Atatürk Stadyumu’nun olduğu alanda yapılması konusunda kararlılık ortaya kondu. Başbakanımız bu merkezin biran önce yapılarak hayata geçirilmesi, kesinlikle gecikmemesi ve biran önce adım atılması konusunda ısrarı oldu. Kendileri de konuyla ilgili olarak çalışmaya başladıklarını söylediler” diye konuştu.

Karal, Başbakan Erdoğan’ın Rize’de gördüğü ilgiden ötürü hayli memnun kaldığını sözlerine ekledi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ağustos 2013, 16:24 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 615 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU