Başkan Kasap’tan Vatandaşlara Çağrı

RİZE-BELEDİYESİ

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’de yaşayıp da ikametgahını Rize’ye taşımayan vatandaşlara çağrıda bulundu.

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’de yaşayan ancak ikametgahı farklı yerlerde olan vatandaşlara ikametgahlarını yaşadıkları yere taşımaları için çağrı yaptı.

İKAMETGAHINIZI RİZE’YE ALDIRIN, HEM SİZ KAZANIN HEM ŞEHRİMİZ KAZANSIN

Şehirlerin kayıtlı nüfusa göre ödenek aldığını belirten Başkan Kasap, “Hükümetimiz nüfus sayısına göre belediyelere ödenek ayırmaktadır. Vatandaşlarımıza sunacağımız hizmetin aksamadan yürüyebilmesi için barındırdığımız nüfus kadar ödenek almamız gerekmektedir. Rize’de şehir dışından çeşitli sebeplerle gelip ikametgahını Rize’ye aldırmamış vatandaşlarımız vardır. Vatandaşlarımız şehirde daha iyi hizmet alabilmek için ikametgahlarını yaşadıkları şehre göre güncellemeleri gerekmektedir. Biz de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet alabilmeleri için ikametgahlarını yaşadıkları şehre taşımaları çağrısını yapıyoruz” dedi.

Başkan Kasap’ın bu çağrıyı yapmasına neden olarak Rize’nin nüfusuna göre İller Bankası’ndan almış olduğu ödeneğin artması ve buna bağlı olarak vatandaşlara gelen hizmet kalitesinin yükselmesi için şehirde yaşayan nüfusun da şehir nüfusu kayıtları içerisinde yer almasının gerektiği belirtilirken, özellikle Rize’ye gelen öğrencilerin ve ikametgahı köylerde olmasına rağmen Rize şehir merkezinde ikamet eden vatandaşların ikametgahlarını oturdukları yere aldırmaları belediyeye gelen ödeneğin de artmasına katkı sağlayacağı bildirildi.

Ayrıca her yıl Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre İller Bankası tarafından belediyelere ödenekler ayrılırken bu yıl da Ocak ayı itibariyle Rize Belediyesi’ne gelen ödenek İller Bankası tarafından TÜİK’ten alınan nüfus sayısına göre belirlenecek.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 11 Kasım 2014, 17:33 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 281 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU