BU DEVLETİ YÖNETENLERE GÜVENİYORUZ

Onca devasa soruna rağmen dimdik ayaktayız.

Savaş halinde olduğumuzu unutmadan, 4 milyon Suriyeliye 200 katrilyon  ödediğimizi unutmadan, oluk oluk akan Mehmetçik kanlarını unutmadan yeri geldiği için büyük altyapı meselelerimizi gündem yapmaya elimiz varmasa da devam ediyoruz.

Savaştayız,12 milyon emekli bankasından maaşını alıyor şükürler olsun. Borç harç da olsa dev yatırımlar aksamadan devam ediyor şükürler olsun.

Yediğimiz sağlı sollu yumruklara rağmen, Amerika’ya süre veriyoruz. “Gereğini beraber yapalım yoksa on binlerce tır silah verdiğin eğittiğin başıma çok daha büyük belalar açacak suni döllenme PKK-PYD piçlerini yok edeceğimizi” açık açık deklere ediyoruz…

Sen ne büyüksün Allahım. Orduma devletime onu yönetenlere güç ver, ver ki;

bizde dilek ve isteklerimizi yerin dibine batarak utana sıkıla değil, güçlü olarak gür sesle isteyelim.

Doğru Karadeniz’in tamamı Allah’ın izni ile bu görüştedir. Yani devletiniz zora sokmaz, adildir adaletlidir.

Arada çürük, sığ, mikro milliyetçi bağnaz ve doyumsuz insanlar çıkmıyor değil. Her şey benim olsun mantığı ile bu devleti, bu devleti yönetenlere çok büyük yanlışlara imza attırıyorlar devletimi onu yönetenleri…

Bunun iki büyük devasa örneği Zigana Tünelleri, Erzincan Trabzon hızlı tren hattıdır.

Zigana zokasını bu devlet yuttu. Hem de daha konforlu olun diye, hem de inadına Ovit’den uzun olsun diye devletin milyarlarını heba ettiler. Belki on sene sonra gerekli olacak o başka meseledir, belki 20 sene sonra devletimin eli başına yettiğinde zorunluluktur fakat bu gün Zigana’ya böyle dev bir tünel duyguları tatmin için, bir vilayetin tahakkümü için büyük vebaldir.

Hele hele 6 vilayet 60 kazaya hizmet etmek varken, Samsundan Sarpa dolaylı yoldan 15 milyon kişiye hizmet etmek varken Erzincan Trabzon, yani iki vilayet iki kazaya hızlı tren hattı yapmak çok vahim bir hatadır.

O nedenle devletimizin hükumetimizin dışta çok büyük devasa sorunlarla boğuşurken ve çok kere bütün dünyaya haklı olduğu konularda kafa tutarken yatırımlarda yapılmaya çalışılan devasa yanlışlara Erzincan Trabzon hattına şiddetle karşı çıkıyoruz, mecburuz…

Bu hat devletimin eli başına yettiğinde dikey hat olarak belki ilk sırada Erzincan Trabzon hattı olacak, Giresun Sivas, Ordu Sivas, Rize Erzurum hızlı tren hatlarından ondan sonra sırala yapılacak. Eyvallah.

Ama bugün zorda olan devletimin önüne 6 bakanın gücü ile bir dayatma varsa sonuna kadar durmadan Samsun Sarp Hızlı tren hattı diye avazım çıktığı kadar haykırırım…

Siyasi değilim siyasi davranmam asla…

Zorum memleketim Rizedir, bölgem Karadenizdir ülkemdir.

Bir işten maksat neyse hüküm ona göredir.

Maksadım bir önceki paragraflarda bellidir.

Başkaları gibi kırık koltuklara aday değilim.

Ama oralara aday olan çöpe atılmış insanların çarkına su taşımam.

Gündem olan Şaban Beyin açıklamasına net bir görüş bildirmem gerekirse şunu derim. Rize’nin en büyük STK başkanı beraber yemek yeme onurunu yakaladığı anda Cumhurbaşkanına lojistik meselesini açtı mı, ne zaman yapılacak dedi mi?

Erzincan Trabzon hattı yerine Samsundan Sarpa Hızlı tren hattı en hayırlıdır dedi mi Şaban bey.

Demedi ise yine de açıklama yapma hakkı vardır ama Bayburt örneğini veremez hakkı yoktur, asla olamaz, yakışmaz, bize yarar yerine zarar verir bana göre. Çünkü direkt olarak bu ülkenin Cumhurbaşkanını hedef almanın mantığı yok!

Kimse kusura bakmasın aklıma yeni yeni kıytırık oluşumlar geldi. Hani yeni partiler kuruluyor ya! Hani devlette en üst makama gelmiş Reisin adam ettiği kişiler yeni yeni partiler kuruyorlar ya!

Onlara koltuk çıkmak yanlarında durmak için Bayburt örneği verilebilir. Şaban bey bu noktada hatalı idi…

Beraber çok işleri başardık.

Samsun Sarp demir yolunu o bölüm hariç dile getirdiği için kendisine bir kere daha teşekkür ediyorum.

STK başkanları mensupları ve ilinin çıkarı için çalışacak. Siyasi olmaları şık değil.

Rize Millet vekilinin manifestosu değerlendirmesi bir sonraki yazımda yapacağım….

Sevgi ve saygılarımla…

Metin TOPÇU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Eylül 2019, 10:11 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 380 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU