CAM BARİYERLER YADIRGANMADI

rize

Rize belediyesi trafik karmaşasını çözmek için yeni ve modern bir adım attı, cam pariyerlerle araçların akışına hız kazandırdı.

Rize merkezde belediyenin yeni uygulaması hakkında konuşan Rize Kent Konseyi Bakanı Metin Topçu

“beton bariyer değil de daha modern cam bariyerler koymuş…Daha modern bir çözüm …Çok teşekkür ediyorum belediyemize”…dedi..

Metin TOPÇU “Bilindiği gibi köşe yazımda“Atatürk caddesinde radikal bir tedbir olarak park yasağı getirilir, meydandan Akbank’ın önüne kadar yayaların sadece üç noktadan ışıklı geçişine müsaade edilir, diğer yerler seyyar beton bariyerle engellenir. Aynı uygulama Cumhuriyet caddesine yapılır . Burada esnafımız mağdur olacak ama bu şehrin başka caddesi olmadığına göre buna katlanmak zorundayız…” diye bir çözüm önerisi sunmuştum.Dün gördüm ki belediyemiz Akbank’in önüne ve karşısına yazımda belirttiğim gibi beton bariyer değil de daha modern cam bariyerler koymuş…Daha modern bir çözüm …Çok teşekkür ediyorum belediyemize…Şimdi biraz cesaretle Cumhuriyet ve Atatürk caddeleri boyunca devam etmelidir. Bu suretle arabaların park etmeleri de önlenmiş olur. Atatürk Caddesi ve Cumhuriyet caddesinin şehrin kalbindeki kısmında cam bariyer uygulaması trafiğin akışını hızlandıracak, park yerleri araç geçişine ayrılacağı için yığılan araçları absorbe edecek bir hal alacaktır…Metelerin önüne kadar çok geniş olan yaya kaldırımı araç parkı da yasaklandıktan ve cam bariyerler konulduktan sonra 2 şerit olarak düzenlenirse menderes bulvarına gidişi ve şehirden çıkışı  kolaylaştıracaktır. İnsanımız esnafımız şehrin kalbi konumda olan bu yerlerde bazı sıkıntılara katlanacak.Bu palyatif bir çözümdür ama etkisini hep beraber göreceğiz” dedi…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Aralık 2014, 17:06 tarihinde Gündem, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 520 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU