ÇAY ÜRETİMİNDE YENİ DÖNEM

Evlerde kaliteli çay üretmek ve yüksek fiyatlarla satıp çaydan daha fazla gelir elde edebilmek amacıyla kurulan Rize 1 Nolu Evsel Çay Üretim Kooperatifi yeni ortaklar alıyor.

Her eve bir çay atölyesi sloganıyla kurulan Kooperatif tarafından evde çay üretimi hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Rize İ.Kahraman Kültür Merkezinde yapılan ve çay sektörünün önde gelen isimlerinin ilgi gösterdiği toplantıda kendi çayını kendisi üretmek isteyen müstahsillerin sorularına cevap verildi.

STK’LAR KATILDI

Tanıtım toplantısına Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, DOKA Rize Ofisi Müdürü Fatih Özdemir, Ziraatçılar Derneği Rize Şube Başkanı Müfit Akman, ÇAYKUR eski Tarım Daire Başkanı Semih Mercan, Çaykur eski Fabrika Müdürü ve Doğuş Çay Genel Müdürü Mahmut Sağun, Rizespor eski Teknik Diröktürü Mehmet Ali Karaca, Anzer Muhtarı Remzi Güzel, TOBB Rize İl Kadın Girişimciler Kurulu yöneticisi Leyla Taşkın ile Rize’nin bütün ilçelerinden çayla ilgili pek çok ziraat mühendisi, üretim müdürü, siyasi parti temsilcileri, kooperatif yöneticileri katıldı.

KENDİ EVİNDE ÜRETİM

Kooperatif Başkanı Köksal Hapeloğlu, Rize 1 Nolu Evsel Çay Üretim Kooperatifinin kuruluşu ve gelişimi hakkında bilgi verdi. Rize Ticaret Borsası Meclis Başkanı Resul Okumuş, çayın geleceği bakımından bu tür girişimlerin önemini vurguladı.

Bir süredir kendi evinde çay üretip kendi markasını oluşturmaya çalışan Pazarlı üretici Cengiz Yoğurtçu’nun deneyimlerini paylaştığı toplantı, ÇAYKUR eski Fabrika Müdürü ve uzun yıllar Doğuş Çay Genel Müdürlüğü yapan Mahmut Sağun’un bilgi paylaşımı, Kooperatif yöneticilerinden İlker Sarı’nın ve Çay Danışmanı Eğitmen Nilgün Yalçın’ın sunumları sonrası izleyicilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Aralık 2021, 17:53 tarihinde Ekonomi, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 255 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU