Cesamet Üzerinde Güç

DHMİ istatistiklerine baktım. 14 Mayıs 2022’de açılan Rize Artvin Hava limanını 3724 uçak seferi ile 524.694 yolcu kulandı.

Yıllık bazda, konulmayan uçak seferlerine rağmen bir milyon(1.000.000) yolcuya işaret eden bu durum Rize’nin cesametine uymayan bir büyüklüktür.

Yıllarca devletimize bunu anlatamadık. Yıllardır Rizeli çile çekti. Hava limanı yolunda canından oldu. Rize Trabzon yolunda Rizelilerin yaşadığı kazalar ayrıntılı incelenirse olayın vahameti anlaşılır zannedersem.

Elbette sağlıkta Rize’nin yaşadığı da benzer bir durumdur.

250 yataklı düşünülen Cep Hastane Rize’de olan sağlık hizmetini karşılamamış, Trabzon’a diğer illere muhtaç edilmiş, potansiyeli hesap edilememiştir.

Oysa rahmetli A. Mesut Yılmazla 20 yıl, Recep Tayyip Erdoğan’la yaşanan muhteşem bir siyasi gücümüz var.

Hava limanı sorunumuzu çözen Erdoğan Şehir Hastanemizin dolgu işlemini süratle gerçekleştirmiş, üstyapı ihalesine hazır hale getirmiştir. Fakat yine Rize’nin potansiyeli tam hesap edilmiyor kanaatindeyim.

Çünkü 350 bin metre kare alan gerektiren hastanemizi bazı vidi vidiler 35-40 bin metre kare alanda yapmaya kalktılar! Dağ başlarına yer aradı bazı zırzoplar!

Ordu Giresun Hava Limanı açıldığı yıl ve takip eden yıllarda yolcu rekorları kırdı. Fakat bazı çevreler bundan rahatsız oldu, konulmayan seferlerle yolcu sayısı 809 bin 571 de kaldı. Eğer ihtiyaca uygun sefer saatleri ve yeterli sayıda uçuş noktası tahsis edilse bir milyon yolcuyu rahatlıkla aşardı Ordu Giresun hava limanı…

Devletin bakanı Ordu Giresun’dan olan seferi iptal edip Trabzon’a veriyor aleni bir şekilde. Bir süre daha her iki ilimizden o noktaya seferler yapılsa kıyamet mi kopardı.

Rize Artvin havalimanı da kapasitesi hesap edilemediği bir yana kasten engelleniyor. Düşünebiliyor musunuz İzmir’den tek sefer yok. Sadece İstanbul Ankara’ya yani 81 vilayetten sadece iki vilayete seferler koyan bağnaz kafalar…

Ne yaparlarsa yapsınlar vilayetlerimizin gelişmelerine engel olamayacaklar. Ordu Giresun Havalimanı ve Rize Artvin Havalimanı vurulan zincirleri bir bir koparıp atacaktır!

Ordu Giresun tarihinde görmediği muazzam yatırımlar aldı. Rize keza öyle. Ama bazı vilayetlerle mukayese edilemeyecek durumdalar.

Her şey bir vilayetin bakanının elinde olursa elbette bize bir şey kalmaz!

Selam ve Dua ile

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Ocak 2023, 17:44 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 148 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU