DENİZ PLATFORLARI GÜCÜNÜ GÖSTERECEK

STM IDEAS 2022 Fuarı’nda Deniz Platformları ve Mini İHA’larla Gücünü Gösterecek
STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ, Pakistan’ın Karaçi kentinde 15-18 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Uluslararası Savunma Fuarı ve Semineri IDEAS 2022’ye katılarak, milli teknolojilerini sergileyecek.
Türkiye’nin ilk milli fırkateyni İSTANBUL’un (F-515) ana yüklenicisi olan STM, IDEAS-
2022’de İstif (İ) Sınıfı Fırkateyn, Pakistan Denizde İkmal Tankeri (PNFT) PNS Moawin (Muavin) ve milli imkânlarla tasarlanan küçük boyutlu denizaltı STM500’ü ziyaretçilerin beğenisine sunacak.
Taktik mini İHA sistemleri alanında dünyada öncü ve rekabetçi platformlar üreten STM, Türkiye’nin ilk mini vurucu İHA’sı KARGU’nun yanı sıra milli gözcü İHA TOGAN ve sabit kanatlı vurucu İHA sistemi ALPAGU’yu Güney Asya ile buluşturacak.
STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, fuara ilişkin olarak şu değerlendirmelerde bulundu:
“STM olarak özgün mühendislik çözümlerimizle, Güney Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar
20’den fazla ülkede iş birlikleri, ihracat ve iş geliştirme faaliyetleri yürütüyoruz. Başta Türk
Donanmasını ve güvenlik güçlerimizi yenilikçi ve milli sistemlerle donatırken, elde ettiğimiz
deneyim ve mühendislik kabiliyetini, dost ve kardeş ülkelerle paylaşıyoruz. Dost ve kardeş ülke Pakistan’da bugüne kadar önemli projelere imza attık. Pakistan Donanması için tasarladığımız, Türkiye’nin yurt dışına yapmış olduğu en büyük tonajda askeri gemi inşa projesi Pakistan Denizde İkmal Gemisi PNS MOAWIN’i Karaçi’de inşa ederek 2018 yılında teslim ettik. Yine Pakistan’ın sahip olduğu Agosta 90B Sınıfı Denizaltıların modernizasyonunda faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Projede ilk denizaltıyı teslim ettik ve diğer iki denizaltının modernizasyon çalışmalarını devam ettiriyoruz.”
“Başarılı bir şekilde yürüttüğümüz bu projeler sayesinde, Türkiye tarafından üretilecek 4 adet Ada Sınıfı Korvet Projesinde de ana tahrik sisteminin tedariki ve entegrasyonuna yönelik mühendislik kabiliyetiyle görev alıyoruz. Pakistan’ın savunmasının gücüne güç katmak için yeni iş birliklerine ve ortak çalışmalara imza atmak istiyoruz.

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Kasım 2022, 10:34 tarihinde Dünya, Küçük Manşetler, Manşet, Teknoloji kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 133 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU