DEVLETİN ÜST DÜZEYİNDE BİR RİZELİ

Muhteşem bir hadise yaşadık son günlerde. Bizi çok sevindiren gelişme söyle: 1.200.000 öğretmenin bağlı olduğu en üst düzeyde bir göreve Rizeli değerli bir insan Rasim Çelik başarılarından dolayı atandı, Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü oldu.

Böylesine önemli bir göreve atanmak öyle kolay olacak bir iş değil. Rasim Bey öteden beri harika çalışmalara imza atan bir yönetici. Yaklaşık 7 yıldır Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde yürüten Çelik’in Ankara’ya gideceği, bakanlıkta üst düzey bir görev alacağı, bir genel müdürlüğe getirileceği öteden beri konuşuluyor, yazılıp çiziliyordu. Bugünlere nasip oldu ve olay gerçekleşti.

İftihar ettiğim bu başarılı görevlendirmeye muhatap olan Rasim Çelik Beyi makamında ziyaret ettim, başarılar diledim.

Gün 28.Ekim2021di. Yani En büyük bayramımızın arifesinde, tatil gününde Rasim bey işinin başında idi. Daire başkanları ve diğer yöneticilerle toplantı halinde idi. Bana zaman ayırdı uzunca bir sure sohbet ettik. İllerde yöneticilik yaptığı dönemlerde yakaladığı başarıyı Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü olarak daha ileri noktalara taşıyacağından adım gibi eminim.

Çünkü insana, çalışkan insana değer veren bir yapısı var. Alçak gönüllü aynı zamanda. Bu durum kendisini haliyle yukarılara taşıyor.

Uzun bir süre kendisinden devletimiz, bakanlığımız istifade edecek inşallah.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü görevine getirilen evladımız Rasim Çelik beye atandığı bu önemli görevde üstün başarılar diliyorum ve kendisinden ileride çok daha büyük görevler bekliyorum.

Allah yar ve yardımcısı olsun.

Selam ve dua ile…

Metin TOPÇU

29.10.2021- Ankara

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ekim 2021, 19:43 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 269 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU