Doğu Anadolu ve Gap Ovit’i Bekliyor !

untitledDoğu Anadolu ve Gap Ovit’i Bekliyor !

ERZURUM AKP İL GENEL MECLİS ÜYESİ TAHSİN BAYRAMOĞLU’133 YILDIR BEKLENEN OVİT YOLU KÖSTEBEK GELMESİYLE ZAMANINDA DELİNECEK’DEDİ.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından 12 Mayıs 2012 tarihinde temeli atılan Ovit Tünelinde yüklenici firma tarafından taahhüt edilen TDM’nin baharda geleceği müjdesini veren Erzurum İl Genel Meclis Üyesi Tahsin Bayramoğlu’Başbakanın sözü TDM sayesinde yerine gelecek ‘dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğünün en büyük projelerinden birisi olan 14.700 Metre uzunluğundaki çift tüplü Ovit Tünelinde çalışacak TDM. nin bahar aylarında çalışma yerine geleceği açıklandı.

Erzurum İl Genel Meclisinin İspir İlçesinden AKP Üyesi olan Tahsin Bayramoğlu baharda gelecek olan TDM hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Telefonla yaptığı açıklamasında Tahsin Bayramoğlu’Ovit Tüneli inşallah zamanında tamamlanacak. Doğu Anadolu ve GAP Oviti bekliyor. Milli Savunma Bakan Yardımcısı H.Kemal Yardımcı ve Ulaştırma Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk ile Oviti konuştum. Gerek Bakan Yardımcımız Sn. Yardımcı gerek Müsteşarımız Sn. Habip Soluk inşaat mevsiminde yani baharda TDM. nin muhakkak geleceğini söylediler. Bu otomatik makinenin gelmesini bekliyoruz. Makine gelirse 14700 metrelik Ovit tünelinin delinerek geçilmesi çok daha hızlı olacak. Başbakanın temel atılırken sözünü aldığı Kasım-2015 yılında inşallah Tünelimiz tamamlanmış olacaktır.

7.200 METRELİK KIRIK Tüneli ihaleye çıkıyor

Ovit Tünelinden sonra İspir-Erzurum arasında yapılması planlanan 7200 metre uzunluğundaki KIRIK Tünelinin projesinin tamamlandığı öğrenildi. AKP Erzurum İl Genel Meclis Üyesi Tahsin BAYRAMOĞLU ’ Ovit Tünelinden sonra bu yol üzerindeki bir diğer önemli geçidimiz olan Hortik Dağını da Tünelle aşacağız.7200 metrelik KIRIK Tünelinin projesi tamamlandı ve ihalesini bekliyoruz. Müsteşarımız Kırık Tüneli son aşamaya geldik dedi. 2380 m.rakımlı Gölyurt geçidinde tünel yapılması gerekiyordu. Çok rampa olan yolda kışın seyahat etmek gerçekten zor.7200 metre uzunluğundaki çift tüplü tünel için projemiz tamamlandı, ihale edilmesini bekliyoruz. 3.5 yılda tamamlanması planlanan komple Ovit Yolu projesi bağlantı yolları ile birlikte 800 milyon TL’ye mal olacak. Tünel tamamlandığında yılın 6 ay kapalı kalan Rize – Erzurum karayolu 12 ay 365 gün ulaşıma açık kalacak. Rize ile Erzurum arasındaki ulaşım mesafesi ise 2 saat kısalacak’ dedi.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Şubat 2013, 10:36 tarihinde Ekonomi, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 456 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU