Doğu Karadeniz Tren Yolu Bekliyor

trabzon_sehri_demiryolu_icin_ataga_gecti_h15530

Trabzon’un yerel haber sitesinde “Trabzon Demir yolu istiyor”diye kampanya başlatırken Doğu Karadenizin tüm illerini kapsayan bir kampanya yürütülmesi gündemde.

Karadeniz Demiryolunu uzun zamandan beri bekliyor. Karadeniz’de demiryolu Samsun’dan öteye gelmezken bu yol için her dönem siyasiler vaatlerde bulunuyor. Son olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, Karadeniz demiryolu projesine ilişkin, “Başbakanımız, 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önemli bir hayalidir Karadeniz’e demiryolunu getirmek. Bununla ilgili çalışmalarda son noktaya gelindi ve projeler bitmek üzeredir” ifadelerine yer verdi.

11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görevi sona erdi. Gül, 7 sene boyunca Çankaya’da otururken Doğu Karadeniz Dermiyolu için şu sözlere yer vermişti. Gül,”Trabzon Limanı, yanlızca kent için değil bölge için hayati öneme sahip.” İfadelerine yer vermişti. Sonrasında ise Doğu Karadeniz’e tek bir ray bile koyulmadı.

Siz değerli okurlarımız bölgenin ihtiyacı olan Demir yoluna destek olmak için ” Doğu Karadeniz Tren Yolu Bekliyor.” ifadesini Ulaştırma bakanlığı Faks numarası 0312 212 49 30 olan bu numaraya faks çeke bilirsiniz.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 22 Ağustos 2014, 17:27 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 261 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU