Güle Güle Sayın SANDIKÇI

Sitemizin baş yazarı  Metin TOPÇU Nisan 2013 te emekli olacak Prof.Dr. S.Kemal SANDIKÇI için yazdı…

OLYMPUS DIGITAL CAMERAGüle Güle Sayın SANDIKÇI
Kişisel yazı yazmam, yazamam.Kaleme aldığım binlerce makale arasında bir elin parmakları kadar ya vardır, yada yoktur.

Genellikle de duygulanınca yazıyorum bu türden yazıları. Etkilendiğim insandan ziyade görevinde başarılı, insanı yönü güzel olan bir insan tanıyorsam onula ilgi yazarım. Vefa başka bir şey, arkadaşlık dostluk başka bir şey, methiye yazmak başka bir şey. O noktada ince bir çizgi var yazan için. O hataya düşmemek için sıkça yazamıyorum bu türden yazıları. En azından bir yönü ile toplumsal fayda var diye düşündüğüm insanlar için yazıyorum bu tür yazıları..

Sayın S.Kemal SANDIKÇI bey için düzenlenen veda yemeği haberini okuyunca etkilendim. Prof. Dr. S. Kemal SANDIKÇI bey bana göre ilimizin yetiştirdiği nadide insanlardan biri.Sayın SANDIKÇI Üniversitemizin kuruluşunda önemli görevler almış İlahiyat Fakültemizin sesini ülkemizde duyurmasına sebep olmuş bir değerli insan. Rize Üniversitesi Rektör Yardımcısı görevini de bir süre yürüten sayın SANDIKÇI kendisinden asla böyle bir şey duymadım ama zannedersem ilkesel bazda görevini yapamadığından rektör yardımcılığı görevinden istifa etmiş, öğretim görevlisi olarak devam etmiştir.

Eski İlahiyat Fakültesi Dekanı, eski Rektör Yardımcısı Sayın SANDIKÇI beyle Diyanet Eğitim Merkezi için Ankara’ya gitmiş, çok önemli bir miktar yardım almıştık bu merkeze.

Hem İlahiyat fakültemizin düzenlenmesinde hem de Diyanet Eğitim Merkezinin inşasında büyük gayretler göstermiş ve başarılı bir şekilde adı geçen yerlerin faaliyete geçmesine öncülük etmiştir. İlim adamı olarak önemli kitaplar yazmış, makaleler yayınlamıştır. Açıkçası yeri kolay kolay doldurulmayacak bir gönül insanı bir bilim insanı, başarılı bir yönetici idi.

Sayın S. Kemal SANDIKÇI hocama Üniversitemize, dolayısı ile ilimize yaptığı katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Hocamız yakında emekli olacak. Üzgünüm. Bilgisinden, kapasitesinden yeterince istifade edemedim. Ben eminim ki Sayın SANDIKÇI bizleri yalnız bırakmayacak, ilgisi devam edecek ve bilgisinden daha uzun yıllar ilimiz istifade edecektir.

Yeni hayatında güzellikler, esenlikler, sağlıklı, mutlu uzun yıllar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Güle Güle Sayın SANDIKÇI…

5.3.2013- İslampaşa

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Mart 2013, 13:25 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 570 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU