HASTANEMİZE İNCİR AĞACI DİKECEKLER

“ bir şey sınırı aştı mı, zıddına dönüşür.”

            Hastane işimiz sınırı aştı. Uzun yıllardan beri siyasetçiler oyaladılar Rize’yi. Kendileri silindi, izleri devam ediyor. Latife olsun diye demiyorum. Oyalandık. Bir zamanlar Sanayi bölgesini düşündüler yalandan. 250 dönüm yer gerekiyor. İlerde gerekli olunca ki olacak bir 250 dönüm daha lazım. Yani 500 dönüm. Fakat adamlar sanki küçük bir otel yapacaklar. Dağ başlarında üniversiten uzak yerleri dile getirenler oluyor. Ne işlevini hesap eden var, ne gerekli yerin ne olduğunu bilen var!

            Bu dev tesis özellikli yer istiyor. Bu Rize’de yok. Gündoğdu Derepazarı olmaz. Tip fakültesine uzak. Bu hastane hem şehir hastanesi hem de Tip Fakültesi hastanesi olacak. Rize’ye özel bir durumdur. İki ayrı kurum söz konusudur.

            Bu gereksiz bulduğum tartışmalar uzayınca yukarıda yazdım “zıddına dönüşme” tehlikesi var. Nedir Zıddı? Hastaneyi yapmamak!

            CHP il başkanı diyor ki “denizde istemiyorum, karada olsun.” Diyecek söz var mı? Yazılanları çizilenleri mecburen alınan kararları bilmeden veya politik ve idolojik yaklaşımla söz sarf etmek! Ne kazandırır bize, Rize siyasetine?

            Hiçbir şey kazandırmadığını uzun yıllar boyunca gördük. Her defasında geldikleri nokta belli! Kral SİSİFOS gibi kayayı yukarı çıkarıp tekrar ellerinden kaçırıyorlar. Yunan tanrıları ceza vermiş onlara!

            Diğer yandan iktidar Recep Tayyip ERDOĞAN’IN gölgesinde hiçbir şey yapmadan olayların dümen suyunda yukarıdan haber bekler. Fikrini beyan edemez. O yetenek ve özgüven yok maalesef.

            Daha önce o körfezde 3 adet ada, sanayi adası, kültür adası, sağlık adası yemini attılar ortaya! Çekildi kulakları sustular. Bu ne acizliktir? Partiyi babasının çiftliği sananlar at oynatıyor ama Reise gereğini çekinmeden söyleyecek bir kelam ağızlarından çıkmıyor. Hastanemiz için yanlış yere karar verip incir ağacı dikecekler bilmeden.

            Eğer bu gereksiz tartışmalar sürerse Rize dev bir eseri maalesef acemilik yüzünden kaybedecektir. Sağlık bakanlığının yer incelemesi araştırması sürüyor.

En uygun yere karar verecekler. Bu süreci Sayın Muhammet AVCI yakından takip etmesi lazım. Bu hastane uygun yere yapılırsa Rize sağlık turizminde patlama yaşar. Çünkü hava limanı bitiyor.

            Recep Tayyip ERDOĞAN “denizde engel yoksa oraya yapılacak” dedi. Tek güvendiğim onun sözüdür. Bu hengameden O kurtaracak bizi. Tabii yapmak istiyorsa elbette!..

Metin Topçu

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Mayıs 2020, 14:51 tarihinde Ekonomi, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 391 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU