HAVAALANI İÇİN TOPLANIYORLAR

komisyonBaşbakan Recep Tayyip EEDOĞANIN havaalanı için” Rapor hazırlayın” talimatı üzerine Rize Kent Konseyi  Havaalanı Çalışma Gurubu harekete geçti.

Başbakan Erdoğa’nın Rize ziyaretinde Millet vekili Hasan KARAL’a rapor hazırlayın demesi üzerine Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu olası gelişmeler için Cumartesi  günü saat 15.30 da toplanma kararı aldı.

Yapılması halinde Rize tarihinin en büyük ve en önemli yatırımlarından biri olacak olan havaalanı, Rizeyi şehircilik anlamında, turizm anlamından en üst basamağa çıkaracak bu önemli olay karşısında Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu sürece katkıda bulunmak üzere  zaman kaybetmeden harekete geçmek için cumartesi günü toplanıyor.

Bilindiği Rize Rize Kent Konseyi bünyesinde kurulan  Havaalanı Çalışma Gurubu 15 kasım 2012 de kurulmuş

Başkanlığına Gazeteci Yazar Metin Topçu getirilmişti.

Rize Kent Konseyi Havaalanı çalışma Gurubu o tarihten bu yana kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı çok çeşitli çalışmalar yapmış bu kapsamda yerel televizyonlarda konuyu halka anlatmış yayınladığı 54 sayfa raporla STK’ları bilgilendirmiş, millettekileri ve çeşitli kuruluşlara bilgiler verilerek Rize’nin bu haklı talebinin başbakana ulaştırılması noktasına aralıksız çalışmalar yapmıştı.

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 30 Ağustos 2013, 09:26 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 495 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU