HİKMET AYARDAN TAM DESTEK
RİZE KENT KONSEYİ ADALET VE KALKINMA PARTİSİNİ ZİYARET ETTİ
Rize Kent Konseyi Başkanı İ. Hakkı Zırh yönetim üyeleri Hamit Turna, Metin Topçu ve Gençlik meclisi başkanı Dilek Kansız’ dan oluşan Kent Konseyi üyeleri Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Hikmet Ayar’ı ziyaret etti. Ziyarette yönetim kurul üyeleri Gafur Karaali ve Muhammet Avcı da hazır bulundu.
Ziyaretin asıl amacı son günlerde Rize kamuoyunu hareketlendiren demir yolu ve hava yolu konularıydı. Kent konseyi bu konularda kamuoyu oluşturma çalışmalarına devam etmektedir. STK lar, ticaret ve esnaf odalarını ziyaret etmektedir. Kent konseyi çalışma grupları olarak devam eden çalışmalarda Rize için demir yolu ve havayolunun lüks olmadığı bir zorunluluk olduğu ortaya çıkmaktadır. Demiryolu çalışma grubu başkanı Hamit Turna; çalışmalarında Samsun –Batum arasında ki güzergâhın  en uygun güzergah olduğunu belirterek bu yol tüm Karadeniz bölgesinin uluslar arası hüviyeti kazanacağını belirtti. Bu kanoda çalışmaların devam ettiğini belirten Turna amaçlarının bölge illerindeki tüm STK lar ve odaların başkanlarını Rize’ye davet edip bu konuda ortak karar sağlanması olduğunu bildirdi. Havayolu çalışma grubu başkanı Metin Topçu ise havayolunun verilere bakıldığında Rize için yapılması gerektiğini bildirdi. Hava yolu taşımacılığı kapasite bakımından sayıların aşıldığını, yapıldığı anda Rize’den günde 15 uçak kalkacağını belirtti. Gelişmiş vizyonu olan şehir olmamız için havayolunun şart olduğunu bildirdi. Gençlik meclisi başkanı Dilek Kansız gençlerin kentte yaşam alanları sosyal faaliyetler istediğini bu konuda çalışmalar yaptıklarını belirtti.
Rize Kent Konseyi Başkanı İ.Hakkı Zırh; kent konseyi çalışmalarını anlatarak şehrin uzun vadede planı olması gerektiğini bu konuda çalışmalara başlanması gerektiğini belirtti. Şehre yetkili makamların ufukların ileriye dönük olarak Rize’nin 5 yıllık 10 yıllık,50 yıllık planlarının şimdiden ortaya konması gerektiğini söyledi.
Adalet ve Kalkınma partisi Rize İl Başkanı Hikmet Ayar; kent konseyinin çalışmalarını takip ettiğini kent için çalışanlarla her zaman beraber olacaklarını bu konuda her türlü katkıyı vereceklerini söyledi. Kentin uzun vadedeki projeleri konusunda çalıştıklarını belirtti.
HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Aralık 2012, 18:05 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 796 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU