KALİTEDEN ÖDÜN VERMEK ÇAYIMIZIN GELECEĞİNİ YOK EDER

çay1

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu kaliteden ödün vermeyeceklerini bunun için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

İkinci sürgünün devam ettiği şu günlerde birinci sürgünde de olduğu gibi fabrika denetimlerini sürdüren ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu ÇAYKUR’a bağlı Of, Güneysu ve Salaha bölgelerindeki fabrikaları ziyaret etti.

Gün itibariyle Günlük 7bin ton civarında mubayaa yapılan İkinci sürgünde şu ana kadar toplam 87.500 ton yaş çay aldıklarını belirten Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu; “İkinci sürgün devam ediyor.  2. Sürgün boyunca 87.500 ton yaş çay aldık. Günlük 7 bin ton civarında çay lamaya devam ediyoruz.  Fabrikalarımızı ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Fabrikalarımızı tek tek dolaşarak gerek hammadde kalitesini, gerekse de işletme prosesinin doğru uygulanıp uygulanmadığını yerine görüyoruz ve eksikliklerini tespit ettiklerimiz hakkında gerekli işlemleri yapıyoruz.” Dedi.

Kaliteden ödün vermek çayımızın geleceğini yok eder.

Kalitenin, çayın geleceği ve bölgede sürdürülebilir olması için çok önemli olduğunu, kalitenin sağlanması için hem ÇAYKUR’ çalışanlarının hem de üreticilerin buna katkı sağlaması gerektiğini vurgulayan Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu; “Kalite bizim olmazsa olmazımız. Mutlaka bu kalitesi sağlayacağız. Buna kararlıyız. Bunu ÇAYKUR çalışanlarımızın da, üreticilerimiz de anlaması lazım. Bundan taviz vermemiz, geriye dönüş yapmamız mümkün değil. Çünkü bundan geri adım atmamız demek, çayımızın geleceğini yok etmemiz, çayımızın geleceğini öldürmemiz demek. Bunun bilincindeyiz. Bunun için gece gündüz çalışarak çayımızı en kaliteli şekle getirmeye, yanlışlarımızı düzeltmeye gayret ediyoruz ve İnşallah bunu sağlayacağız dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Temmuz 2014, 15:48 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 311 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU