Karamehmetoğlu’ndan Lojistik Açıklaması

dddd

Haber: Haberci 53

Bugün haberlerde yer alan lojistik üs projesi ile ilgili olarak görüştüğümüz RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu,bazı internet sitelerinde yer alan rakamların yanlış olduğunu, 4 milyar liralık bir projenin bulunmadığını söyledi.

RTSO Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu 4 Milyarlık bir Lojistik üst yatırımın olmadığını bu rakam her kim tarafından nereden ortaya atıldı bilmiyorum ama bizim hazırladığımız projenin rakamları ortada dedi.

4 MİLYARLIK BİR YATIRIM HİÇ YOKTU.

Lojistik üs ile ilgili olarak A, B ve C versiyonu olan üç proje hazırladıklarını, bunların A’dan başlayarak birbirini takip eden projeler olduğunu vurgulayan Karamehmetoğlu, A versiyonunun 300 milyon dolar , B versiyonunun 480 milyon dolar , C versiyonunun da 813 milyon dolar tutarında olduğunu, C’nin B projesinin ilave yatırımlarını kapsadığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın isteği doğrultusunda ileriye bırakıldığını söyledi.

Buna göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteği ile ilk olarak B versiyonu gerçekleştirilecek. Tutarı 480 milyon dolar  olan B projesi tamamlandıktan sonra ileriki yıllarda 813 milyon dolarlık C versiyonu devreye sokularak proje tamamlanacak…

HAVAALANI ÇED İHALESİ YAPILDI

Karamehmetoğlu, havaalanı için ÇED ihalesinin yapıldığını, 11. ay sonunda ÇED raporunun çıkacağını, 2015 yılı Ocak-Şubat aylarında ise yapım ihalesinin gerçekleştirilmesini beklediklerini söyledi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Kasım 2014, 11:01 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 291 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU