Kasabın Et Derdi, Koyunun Can Derdi
Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun, bazı inşaat yapılan bölgelerde yaşayan yurttaşların protestolarına rağmen,  yaşam alanlarına dinamitler patlatılarak, çıkartılan tonlarca kayalarla deniz dolgusu yapılarak, inşaat çalışması yapılmasını ‘’okullarda ders kitabı’’ olarak okutulacak projeler olduğunu söylemesini üzüntüyle karşılıyoruz.

Sayın Bakanımızın bu yapılanlardan aldığı güç ve kuvveti, eğitim ve öğretimle birleştirerek ne anlatmak istediğini anlamakta zorluk çekiyoruz.

Halkımızı ve yavrularımızı eğitmenin yolu, yaşam alanlarını yok ederek değil, köylerinde öksüz kalan okullarının bağını, bahçesini, camını, penceresini tamamlayarak yavrularımıza bu zor şartlar altında eğitim ve öğretime hazırlanmasıdır

Biz isterdik ki Sayın Bakan’ın okullarda ders kitabı olarak okutulacak kadar anlatmaya layık gördüğü o projeleriyle övünürken,  keşke içinde bulunduğumuz şartlarda eğitim ve öğretim adına da böyle gururlanacak çalışmalar yapabildik diyebilseydi.

Ismarlama otelin yapılışını, konumunu, okullarımıza ders kitabı istemesi, çocuklarımızın hayallerinde olmayan taş ve beton yığınlarıyla durumu izah etmeye çalışması anlaşılmayan bir durumdur.

Ekosistemimizi bozarak, yaşantımızı yok ederek yapılan işlemlerden haz duyarak,  bizlere kurtuluş reçetesi gibi sunmak ne acıdır! Oysa ki ; İnsanlarımızın beklentileri, evrensel değerlerle, kendi değerlerini buluşturup, Türkiye ve Dünyamızda yankılanacak çok önemli başarılara imza atan, insanları gençleri yetiştirmektir, bununda yeri okuldur.

Okul, okul ve yine okuldur.

Nazım RAKICI

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 04 Kasım 2020, 13:52 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 11 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 310 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU