KENT KONSEYİ ANNELERLE RİZE’Yİ ‘RENK’lendirdi…

metin1

Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında, Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi “Anneler Kitap Okuyor” etkinliği düzenledi.

Rize’de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) Projesi kapsamında, İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi “Anneler Kitap Okuyor” etkinliği düzenledi.

Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Hatice Semiz, yaptığı açıklamada, “Sayın Valimiz tarafından başlatılan RENK Projesine Rizeli kadınlar olarak destekte bulunmak istedik, proje kapsamında İsmail Kahraman Kültür Merkezi’nde ‘Anneler Kitap Okuyor’ etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz bir saat sürdü. İlk yarım saatlik bölümde kitap okuma faaliyeti gerçekleştirdik, ikinci yarım saatlik dilimde ise okunan kitaplar üzerine söyleşi yapıldı. Olumsuz hava koşullarına rağmen etkinliğimize renk katan annelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Anneler Kitap Okuyor etkinliğine katılan Vali Ersin Yazıcı’nın eşi Hanife Yazıcı ise, kitap okumanın önemine vurgu yaptığı konuşmasında, “Kitap okumaya ilginin bu kadar çok olmasından dolayı mutluluk duydum. İsteğim, bu gibi etkinliklerin sürekli olması. Eğer çocuğunuzun kitap okuma alışkanlığı kazanmasına yardımcı olursanız gerisi kendiliğinden gelecektir. Annesi kitap okumaya gelen çocuklar, bunu örnek alacaktır. Çocuklarınıza güzel bir örnek olduğunuz için çok mutluyum. Şimdi okuduğumuz kitaplar hakkında konuşuyoruz. Okuduğumuz kitabın dönemi, yazarı, karakterleri, tema’sı üzerinde konuşmak, paylaşmak, tartışmak verimli bir etkinliğin sonundaki güzel bir mutluluktur.” ifadelerini kullandı.metin2

Anneler Kitap Okuyor etkinliğine Hanife Yazıcı’nın yanı sıra, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zeynep Yeşil, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Sultan Yılmaz, Rize Kent Konseyi Başkanı Metin Topçu, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Karaman’ın eşi Pınar Karaman, İl Emniyet Müdürü Adem Çakıcı’nın eşi Esma Çakıcı, Okul Müdürleri, Rize Valiliği Gönül Elçileri Ekibi, Rize Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri de katıldılar.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 09 Ocak 2015, 10:48 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 362 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU