KENT KONSEYİNDEN RTSO’ SINA ZİYARET

RİZE KENT KONSEYİ HAVAALANI VE TREN YOLU KAMPANYASI İÇİN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI ÖMER OFLUOĞLUNU ZİYARET ETTİ. Rize Kent Konseyi yönetim kurul üyeleri ve çalışma grup başkanları kentte havayolu ve tren yolu gelmesi için ziyaretlerine devam ediyor. Kuruş üyeleri bu program doğrultusunda Rize Ticaret ve sanayi odası başkanı Ömer Ofluoğlu’nu ziyaret etti. Kent Konseyi Başkanı İbrahim Hakkı Zırh RTSO Başkanı Ömer Ofluoğlu’na Ticaret ve sanayi odasının Ovit yolu Tanıtım çalışmalarında gösterdiği başarıdan dolayı teşekkür etti. Kentimizin yaşanabilir kentler sıralamasında üst sıralara çıkması için ulaşımın çok önemli olduğunu belirten kent konseyi başkanı diğer bir konunun da kentte havayolu ve tren yolunun önemi olduğunu vurguladı. Rize kent Konseyi bünyesinde kurulan ve Hamit Turna başkanlığında kurulan tren yolu ve Metin Topçu başkanlığında kurulan Havayolu çalışma grupları çalışmalarına devam etmektedirler. Bu konuda bu yolların ihtiyaçtan öte gereklilik olduğunu kamuoyuna anlatma ve imza kampanyası devam etmektedir. Konuyu Kamu Kuruluşlarına, Belediyemize, Sivil Toplumlara, Siyasi Partilerimize ve Milletvekillerimize anlatacağız. Bu konuda bastıracağımız kitapçıklarla haklılığımızı anlatacağız. RTSO Başkanı Ömer Ofluoğlu “Ovit konusu Metin TOPÇU’ya söylediğim zaman “bende bir sayaç takarak sürekli gündemde tutacağım” dedi. Kolay olmuyor bu işler. Eğer biz Ovit Projesini 14 il ile birlikte kamuoyuna sunmasak bu iş olmazdı. Başbakanımız olmasa milyonda bir ihtimal yoktu Ovit İçin. Haklı bir proje olmasına rağmen olmazdı. Bazı zorluklar var. Şimdi Havaalanı için başlattığınız bu çalışmayı da destekliyorum. Havaalanı olmadan bir il kalkınamaz. Havaalanı hizmetin kalitesini yükseltecek bir önemli alt yapı yatırımıdır. Rize bunu her yönü ile hak ediyor. Bu çalışmanızı gönülden destekliyorum. Bizim Programımızda Demir yolu var. Sarptan Samsun’a hatta İstanbul’a uzanan bir demir yolu, Batum’a bağlama çalışmamız var. Bütün Karadeniz’i kapsayacak şekilde düşünüyoruz. Sizin bu çalışmanızı da gelecek toplantılarımızda gündemimize alacağız” dedi.

Rize Kent Konseyi Havaalanı Çalışma Gurubu Başkanı Metin Topçu; “Rize’ye havayolunun gelmesi Rize’yi gelişmişlik açısından ilk sıralara çıkaracaktır. Geçtiğimiz günlerde Ticaret ve sanayi odası olarak TV de yaptığınız açıklama için teşekkür ederiz. Gerek ulaşılan yolcu sayısı bakımından ve gerekse gelecekte oluşacak rakamlar bakımından Rize’ye havaalanı yapılmasını işaret ediyor. Kurulduğu gün kapasite olarak Türkiye’de ilk 12-13 havaalanı arasına olacak. Ülkemizin en ücra köşesine hapis olmuşuz. Bizi dünyaya havaalanı açar. Bunun başka bir alternatifi yoktur ve zaman kısadır. Elimizi çabuk tutmalıyız. Sizden bu konuda destek istiyoruz.”dedi Rize Tren yolu çalışma grubu başkanı Hamit Turna söz alarak “Rize için çağdaş ulaşım araçlarının Rize’ye ulaşması Rize’nin kaderini değiştireceğini Tren yolu ile Rize ye gelen ve giden ürünlerin taşımacılık fiyatları çok daha aşağılara inecektir. Sarp kapısıyla dünyaya açılmak Rize’nin ticaret hacmini de artıracağı bilinmelidir. Biz bu konuda Karadeniz de sahili bulunan illerin Kent Başkanlarını Rize ye davet edip konuyu onlarla beraber paylaşacağız.”dedi.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 05 Aralık 2012, 12:22 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 676 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU