Okan HOCA Özür Dilemiş!

73_bRizespor’a geldiği günden beri önemli işler başaran Okan BURUK bazı strateji hatalarını yapmasaydı Rizespor çok farklı yerde olacaktı, kendisi de  bunu başaran bir teknik adam olarak daha çok konuşulacak, daha çok alkış alacaktı…

İçimden geçenleri noktasına virgülüne kadar yazarsam uzun sürer, kısa kısa içimde oluşan fırtınalardan bahsedeyim…

Rizespor Beşiktaş’a 7-2, Trabzon ‘a 4-1 ve 3-2 yenildi. Rizespor’un mağlubiyetine seyirci kaldı desem büyük haksızlık olur, çünkü o maçlarda “VAR” belasının nasıl çalıştığını gördük. Gördük ama Okan HOCA’nin taktik becerisini, rakibin durumunu hesap edişini göremedik. Trabzonspor’un kazanarak mali durumu ve prestijini düzeltme gayretine olacağını bilmeyen var mı?

Bu durumunu hem yayıncı kuruluş, hem bütün spor camiası ve hem de varlar yoklar arsında federasyon biliyor ama Okan HOCA bilmiyor, öyle mi?

Biliyorsa Trabzonspor’un,  ille de Rizespor’a rövanşı vermemek, biraz daha yara vermek, psikolojik üstünlüğünü devam ettirmek, Karadeniz takımlarını elden geldiğince ezmek adına  oynayacağını bilmiyor muydu?

Neden takımı bilinçsizce ve acele ile Trabzonspor’un üzerine sürdü. Erken zamanda 1- 0 önde iken “Oyunculara çok fazla yerde yattın” diyemezdi, tamam. Ama önde olan bir takımın bu kadar hızlı kontra yemesine de müsaade etmezdi. Saldırdı yalandan, çünkü önde olmak OKAN HOCAYI üzdü. Mutlaka  puan alma adına değil, kaybetme adına girişimlerde bulundu.

Sonra da yok “yerlere yatmışlar, zaman çalışmışlar, halem, özür dilerim” flan… Küme düştüğümüz sene hiçbir sıkıntısı ve beklentisi yokken YANAL’lı Trabzonspor kuruluşundan bugüne kadar oynadığı en utanç verici futbolu Rizespor karşısında o maçta sergiledi. Yerlere yatma taktiğini Okan HOCA’nın bilmesi gerekirdi.

Bilmediği için kabul etmem özrünü OKAN HOCA’nın!..

Rizeliye, Rizespor’a büyük ayıp etti çünkü.

Trabzonspor’da bir lav gibi yüreklere yerleşen komşu takımları ne olursa olsun başarısız kılma stratejisine Okan HOCA da yardım etti.

Okan BURUK Aslen Trabzon Akçaabat Salacık Köyündendir.

Yani Trabzon’da doğmayan Trabzonludur.

Eğer orada bulunan aşırı fanatiklerin esamesinden bir zerre ulaşmışsa kendisine, Trabzon aleyhine en küçük bir olayın içersinde olamaz. Okan BURUK Rizespor’un yerlere serilmesine razı olur, Trabzonspor’un yüreğine en ufak çizik atılmasına razı olmaz.

Üzülerek belirteyim ki içimden geçen vesveselerin tamamını yazmadım.

Vesvese diyorum ama bal gibi gerçekler bu hissiyatlar.

Görünen köy klavuz istemez. Okan HOCA’nın Rizespor’da sağladığı başarı eksik taraflarını söylememe engel teşkil etmez.

Madem hoca her durumda Trabzonludur bende Rizeliyim kardeşim!

Bana göre Rizespor’da kalmasına gerek yok. Ruhunun rahat edeceği yere gitsin OKAN kardeşim.

Sevgi ve saygılarımla…

 

Metin Topçu

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Mayıs 2019, 11:01 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Spor Haberleri, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.094 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU