OVİT DAĞI TÜNELİNE DİKKAT!

 

130 yıllık Oviti aşma hayalleri çeşitli zorluklarla devam ediyor.

2012 de Törenle hizmete alınan Ovit tünelleri ve bağlantı yollarında garip şeyler olmaya devam ediyor…

Ovit dağını geçmek için tüneli kullanmak isteyen şoförler Karayolları levhalarında yapılan uyarılara mana veremedi!

Tünelin İspir tarafında girişine yaklaştığınızda” DAĞ YOLUNU KULLANIN” uyarısı, Rize Tarafına  “Tünele Giren Araçlara Ceza İşlemi Uygulanmaktadır” diye uyarı yazıları görenleri hayrete düşürdü.

Vatandaşlar, şoförler “ kara yollarının bu uygulamasının mantığı yok. Girersem ceza. Ne demek bu. Girdim, kurallara uydum çizgi ihlali yapmadım, sürat tahdidine uydum, ne cezası bu. Tamirat varmış. O zaman kapa kardeşim” diyorlar. Bir başkası yani ben tünele girdikten sonra önümde bir olumsuz durum varsa ve ölürsem ne olacak?. Bu nasıl mantık? Hangi kanunda var bu. Gir tünele ceza ye!… Sis var tabelaları göremedim. Girdim Tünele yallah ceza… Şasen bana ceza uygulanırsa mahkemeye gideceğim ve hakimlerimiz o cezayı kesin iptal eder. O zaman bu işlemle bu yolu kullanananları küstürmek mi isteniyor. Ne alıp vermediği var bazı kişilerin Ovit Tünelinden anlamadım gitti…Kapat tünelin o tüpünü, kimse giremesin ve hiçbir olumsuzluk yaşanmasın”…

Bütün bu sorulara verilen yanıt, “tamirat ver, bakım onarım var. Uluslar arası kurallar gereği böyle yapmak zorundayız” dır.Vatandaş şoförler kedilerine göre çok anlamsız ve ilginç, gülünç buluyorlar bu uygulamayı.

“Acaba Karayolları ve trafik kanunun kaçıncı maddesine göre bu anlamsız uyarılar yapılıyor “ diye vatandaşlar yetkililerden açıklama bekliyor…

Bizde soruyoruz ne var Ovit tünellerinde, neden hala bitmedi, nedir bu uyarı lehvalarının anlamı, kanuni gerekçesi var mı?

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Ağustos 2019, 09:20 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 435 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU