Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ( 3 )

Halkımızın feraseti konusunda kimsenin bir itirazı yok.  “göbeğini kaşıyan” mantığı ile milletimize bakan kem gözleri dikkate almasak kamuoyumuz sağlıklı işliyor. Hele Rize’de “aklın yolu bir”  etrafında bütünleşme çok kısa sürede gerçekleşiyor.

Yani Rizeli doğasından aldığı bir özellikle süratle meselesine en doğru şekilde sahip çıkıyor.

Bu nedenle Rize’de çok girift konular bile süratle bir karara bağlanıp halkımız bir bütün olabiliyor.

Kamuoyu dediğimiz şey  “bir zamanda, belirli bir tartışmalı sorun karşısında, bu sorunla ilgilenen kişiler grubuna ya da gruplarına hakim olan kanaat” değil mi?

Ne zaman titiz bir çalışma ile bir fikir, bir proje ortaya attımsa çok hızlı oluşan bir kamuoyu ile

karşılaştım. Gelen telefonlardan, sokakta gördüğüm ilgiden, yazılarıma yapılan yorumlardan şunu anladım ki Rize halkına Temel Fadime mantığı ile bakanlar, göbeğini kaşıyan adam mantığı ile bakanlar çok ama çok yanılıyorlar. Haberlerini Temel Tadime mantığı ile yapan ucubeler olmasına rağmen halkımızın feraseti yanılmıyor.

Ovit konusunda, haval imanımız, şehir hastanemiz, trafik sorunu karşısında aynı ortak kanaat etrafında muhteşem bir birleşme gördüm Rizelide. Ve başardık akla hayale sığmayan devasa işleri.

Devasa diyorum, hiç abartılı değil. Ovit “dünyada” diye başlayan bir büyük olaydır, hava limanı “dünyada” diye başlayan bir büyük olaydır, keza deniz üzerinde Şehir Hastanesi bir büyük olaydır, lojistik şimdilik olmasa bile akla hayale sığmayan büyük olaylardır.

Rize’nin eni boyu küçük ama özgül ağırlığı kimsenin tahmin edemediği kadar ağırdır.

Trafik meselemiz kangren olmuş durumda. Herkes konuşmuş, aklı elverdiğince projeler sunmuş kamuoyuna. Kaç yazı yazdım ne zamandan beri bu konuyla alakalı neler dedim gerçekten araştırma konusu.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI adını verdiğim proje üzerine bilgilendirdiğim ve fikrini sorduğum Belediye Başkanımız sayın RAHMİ METİNyaklaşık olarak iki senedir bu konu üzerinde karayollarından mühendislerle çalışmalar yaptığını” söyledi, bulvara verdiğim ismi çok beğendiğini beyan etti.

Demek ki sesli düşünenlerin yanında sessizce çalışanlarda varmış.

Çok mutlu oldum.

Biz yüksek perdeden atıp tutarken başkanımız baş belası sorunumuzla ilgileniyordu anlaşılan.

Aramızda ki fark bu.

Sayın Başkanımız Rahmi METİN beye çok teşekkür ediyorum.

Bu kadarla bırakmam sayın başkanım Rahmi METİN’i.

Ovit konusunda tam 1341 gün mücadele ettik birlikte, havalimanı konusunda yemin olsun yine 1341 gün medyası yazarı ile mücadele ettik ve siyasi barajı aştık, başardık.

Uzatmadan şunu derim başkanımıza.

Zamanım az, yaşlandım. O kadar bekleyemem 1300 gün sayamam artık.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI’ni oluşturmak için acele en kısa zamanda DALYAN TÜNELİ, HAMAM DERSİ TÜNELİ ve KALEÖNÜ TÜNELİ çalışmalarını proje bazında başlatsın. Pehlivantaşı’ndan Çifte kavağa bağlanacak Güney çevre yolu şimdilik lükstür. O muhteşem yatırıma RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI demeyen mantık, bu devasa çözümü göremedi. Yani RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI’ni düşünemedi. O mantık sadece ihalesini kapma savaşı verdi. Sayın METİN’e RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI Nasip olacaksa bu günden tezi yok hemen işe koyulsun.

Kuzey doğudan Rize’ye baktığınızda bir inci gerdanlığı andıran  biri 2 kilometre diğerleri 300-200 metrelik çok kısa tünellerle oluşturulacak RECEP TAYYİP ERDOĞAN BULVARI kalıcı bir çözümdür. Reise iletildiğinde yapılmama şansı yoktur…

Bak bakalım o zaman Rize’de trafik diye bir mesele kalır mı?

Dua ile bitirelim yine!…

Allâhümme yâ mufettiha’l-ebvâb iftah lenâ hayre’l-bâb!

Ey kapıları açan Allâh’ım! Bizim için en hayırlı kapıyı aç!

Sevgi ve saygılarımla…

25.09.2019

Metin TOPÇU/ Ataşehir- İstanbul

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Eylül 2019, 09:25 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 410 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU