Rize Artvin Hava limanın Temeli 2015’te Atılacak

mmmm

Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar “Rize’nin kader projelerinden biri olan Rize Artvin Havalimanı inşaatı 2015 seçimlerinden önce başlayacak” dedi.

AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar AK Parti Ardeşen İlçe Olağan 5. Kongresi’nde konuyla ilgili konuştu. Ayar, “2015 seçimlerinden önce havaalanının ilk kazmasını vuracağız.” dedi.

Rize’nin Pazar ilçesinde yapılacak olan havaalanı için ilk kazma 2015’de vurulacak. AK Parti Rize il Başkanı Hikmet Ayar Ardeşen’de yapılan 5. olağan kongresinde konuştu.

260 hektarlık alanda deniz dolgusu yapılacağı ve inşaat aşamasında 300, işletme aşamasında 1000 kişinin çalışacağı havaalanı öncelikli yatırım programına alındığını belirten AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar “150 milyon dolarlık bir yatırım olan havaalanı 40 milyon metreküp malzemenin denize dolgusuyla yapılacak. İlimiz için çok önemli bir yatırım olan havaalanı için ilk kazmayı 2015 genel seçimlerinden önce vuracağız.” İfadelerini kullandı.

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 20 Kasım 2014, 10:35 tarihinde Dosyalarımız, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet, Siyaset kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 673 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU