Rize Emniyetinden Okul Önlerinde Sıkı Denetim

polissss

Rize İl Emniyet Müdürlüğü, 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim döneminin başlamasıyla okul önlerinde ve civarında çok geniş çapta güvenlik tedbirleri aldıklarını duyurdu.

Rize İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Okullarımızda meydana gelmesi muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi ve öğrencilerimizin huzur içerisinde eğitimlerine devam etmelerini sağlamak amacıyla “Okul Polisliği” uygulaması 2014-2015 eğitim öğretim yılında da devam edecektir. Bu uygulamayla öğretmen-öğrenci-veli-polis işbirliğinin en üst seviyeye çıkarılması, okullar ve çevresinde etkin bir şekilde önlemler alınması, kurumsal koordinasyonla gerçekleştirilen bu çalışmaların vatandaşlarda; polise olan sevgi, güven ile desteği en üst seviyeye çıkarması ve güvenli bir eğitim öğretim dönemi geçirilmesi hedeflenmektedir.” denildi.

Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından alınan tedbirler şöyle;

Okullarda öğrenci giriş çıkışlarını sağlamak amacıyla sivil ve resmi ekipler görevlendirilmiştir. “Okul polisliği ve uygulama planı” çerçevesinde, okul polisi irtibat görevlileri periyodik aralıklarla okul müdürleriyle görüşme yaparak, okullarımızda meydana gelmesi muhtemel şiddet olaylarının önlenmesi ve öğrencilerimizin huzur içerisinde eğitimlerine devam etmeleri sağlanacaktır.

Okulların yakın ve uzak çevresinde bulunan internet kafeler, oyun salonları, 18 yaşından küçük çocukların girmelerinin oyun ve bahis oynamalarının yasak olduğu kahvehaneler, iddia bayileri, ganyan bayilerinde gerekli kontrol ve denetlemeler yapılacaktır,

“Güvenli okul/güvenli eğitim” kapsamında, eğitim çağı çocukların şiddet içerikli olaylardan korunması, güvenli internet hizmeti, okul güvenliği-bireysel güvenlik, trafik kuralları konusunda bilinçlendirmeye yönelik okullarda zaman zaman seminerler düzenlenecektir.

Eğitim ve öğretim dönemi süresince okulların giriş ve çıkış saatleri takip edilerek, önem arz eden kavşak ve mahallerde öğrencilerimizin güvenli bir trafik ortamında yolculuk yapmalarını sağlamak amacıyla ekip veya personel görevlendirilecektir.

Okul servis araçları üzerinde yapılacak uygulamalarda çocuklarımızın güvenli seyahat etmelerini sağlamak amacıyla araçların, Okul Servis Hizmet Yönetmeliğine uygun olup olmadıkları denetlenecektir.

Milli Eğitim Müdürlükleri ile işbirliği içerisinde, yeni eğitim öğretim döneminde okul geçidi görevlilerinin tespiti, eğitimi ve görevlendirilmeleri ile ilgili çalışmalara ivedilikle başlanacaktır.

Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarıyla trafik güvenliğini etkileyen hususlar hakkında zaman zaman görüşmeler yapılarakyaşanan olumsuzlukların en aza indirilmesi sağlanacaktır.

Okul çevrelerinde meydana gelen trafik kazalarına ait sonuçlar dikkate alınarak yol ve trafik durumu ile ilgili yapılması gereken işaretlemeler, ilgili kuruluşlarla irtibata geçilip çözüme kavuşturulacaktır.

İlimizde yürütülen “Trafik Dedektifleri” projesi kapsamında okullarımızda ikinci, yedinci ve dokuzuncu sınıf öğrencilerinin tamamına trafik eğitimi verilerek trafiğin önemi anlatılacaktır

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 16 Eylül 2014, 09:28 tarihinde Gündem, Küçük Manşetler, Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 241 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU