“Rize Hava Limanı Bölgemizin İhtiyacıdır”

mahmut-dabak.20130918105547

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, Rize’ye yapılacak hava limanının bölgenin top yekun kalkınması için stratejik öneme sahip, yapılması öncelik taşıyan bir proje olduğunu kaydetti.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, yaptığı açıklamada, havalimanının sadece Rize’yi ilgilendiren bir konu olmadığını, Artvin ve Erzurum halkını da yakından ilgilendirdiğini söyledi.

Açıklamasında, Rize’nin yanı sıra Erzurum ve Artvin gibi çevre illeri de yakından ilgilendiren hava limanının bölgenin ihtiyacı olduğuna inandıklarını kaydeden Dabak, “Rize hava limanı bölgemizin ihtiyacıdır. Hava limanımız yoksa turizm, eğitim, ticaret, yapıyorum diyemeyiz. Hava limanı bölgenin top yekun kalkınması için stratejik öneme sahip, yapılması öncelik taşıyan bir projedir” dedi.

MÜSİAD Rize Şube Başkanı Mahmut Dabak, “sadece Rize’ye değil, bölgeye hizmet edebilecek en uygun alana havalimanı yapılmasını istediklerini vurguladığı açıklamasını şöyle tamamladı: Yapılması düşünülen havalimanını için şurası burası olsun demekten çok, Of’tan Hopa’ya kadar olan sahil bandındaki en uygun yerin teknik bir ekip tarafından belirlenmesinden yanayız. Gerekli fizibilite çalışması yapıldıktan sonra tespit edilen en uygun yere bu havalimanının acilen yapılması gerekmektedir.” Dedi.

olay53

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 18 Eylül 2013, 09:59 tarihinde Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 383 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU