RİZE HAVA LİMANI RİZEYİ GERÇEK MANADA UÇURACAKTIR

karadeniz

Rize Kent Konseyi Hava limanı çalışma gurubu başkanı Metin TOPÇU “Rize için tarihi bir gün. Rize Hava limanı Rizeyi gerçek manada uçuracaktır “dedi.

Yaklaşık iki senedir Rize’ye bir hava limanı kazandırma çalışmalarına ekip arkadaşları ile birlikte büyük mücadele veren Rize Kent Konseyi Hava limanı çalışma gurubu başkanı Metin TOPÇU Başbakan Erdoğa’nın Rize mitinginde coşkulu kalabalığa verdiği sözün tarihi ve büyük bir değer olduğu belirtti.

Rize Kent Konseyi Hava limanı çalışma gurubu başkanı Metin TOPÇU “Bugüne kolay gelmedik. Çok çileli günlerimiz oldu. 850 bin yolcumuzun olduğunu önce Rize kamuoyuna sonra siyasilere daha sonrada ilgili bakanlığa ve Başbakanımıza duyurduk.

Bu süreçte verdiğimiz rakamlara inanan ve Rizeye bir hava limanı kazandırmak için var gücü ile çalışan bütün Rizelilerin payı çok büyüktür.

Özellikle STK’ larımız ve özellikler RSTO bu süreçte çok büyük bir karalılıkla verdiğimiz mücadeleye destek oldu. Çalışmalarımızı ilgili bakanlığa ve başbakana ulaştırmada Rize Millet Vekillerinin çabaları takdire şayandır. Sayın Bakanımız Hayatı YAZICI, Sayın Nusret Bayraktar ve özellikle Sayın miletvekilimiz Hasan KARAL inanılmaz bir mücadele örneği verdiler. Bu sürecin her adımında yanımızda oldular. Sayın Hasan KARALIN verdiği destansı mücadele çok konuşulmaldır. STK larımızın bir ve beraber olarak bu mücadelede gösterdikleri birliktelik bir işi başarmaya çok güzel ve büyük bir örnektir. Kısaca Rize için tarihi bir gün. Rize Hava limanı Rizeyi gerçek manada uçuracaktır “dedi.

Rize Kent Konseyi Hava limanı çalışma gurubu başkanı Metin TOPÇU “Rizeye bir hava limanı kazandırma çalışmalarıma beni hava limanı çalışma gurubu başkanlığına getirmek suretiyle  bu işin başarılmasına sebep olan Rize Kent Konseyi Eski Başkanı Sayın İ.Hakkı ZIRH beye, bütün STK’larımıza,siyasi partilerimize, özellikle Ak Parti teşkilatına,yazılı ve görsel basınımıza,internet sitelerimize, sayın Millet Vekillerimize, bakanımıza ve Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı Sayın Erdoğan’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Ovit tüneli ile Ergenekondan çıkan Rize Hava limanı ile dünyaya açılacaktır” dedi

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 21 Mart 2014, 15:34 tarihinde Dosyalarımız, Ekonomi, Gündem, Küçük Manşetler, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 391 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU