Rize Kent Konseyi Yılın İlk Değerlendirme Toplantısını Gerçekleştirdi

kon-1

Rize’nin En geniş katılımlı ortak aklı Siyaset üstü Rize Kent konseyi Yılın ilk değerlendirme toplantısını Rize Belediyesi Encümen salonunda gerçekleştirdi.

2008 Yılından  bu yana Rize de faaliyet gösteren Rize kent konseyi Yılın ilk bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi. Rize’nin en geniş katılımsı siyaset üstü Rize  kent konseyi , çeşitli kurum ve STK temsilcilerin katıldığı toplantıya en yaşlı yönetim kurulu üyesi sıfatıyla görevi devralan Hamit Turna’nin kent konseyi bilincinin önemini anlatan konuşmasıyla başlandı.Daha sonra eski başkan

İbrahim Hakki Zirh’in bu güne kadar yapılan faaliyetlerin olduğu sinevizyon gösterimi ve sunumu yapıldı.

İbrahim Hakkı Zırh yaptığı konuşmasında görevde olduğu süre içerisinde Sivil toplum örgütleriyle uyum içerisinde çalışarak ortak akılla Rize’nin yararına bir çok projeye imza attıklarını , Demir yolu ve Hava yolu gibi Büyük projeler içinde kamuoyu oluşturarak önemli yol kat ettiklerini belirtti.

 

Kent konseyi gençlik meclisi başkanı Dilek kansız da Rize’de gençlerin fikir proje ve sosyal alan ihtiyacıyla ilgili isteklerini dile getirerek belediye başkan adaylarının projelerinde gençlerle ilgili çalışmaların olmasından mutlu olduklarını belirtti. Ayrıca gençlik meclisinin bu güne kadar yaptığı faaliyetler hakkında da bilgi verdi.

Kadın meclisi başkanı İkbal Telci ‘de kısa bir konuşma yaparak gelinen süreçte yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aktardı.

Toplantının sonunda 4 Yıl bu görevi sürdüren ve başarılı çalışmalara imza atan eski Başkan İbrahim Hakkı Zırha plaket takdim edildi.

kon2

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Mart 2014, 09:35 tarihinde Gündem, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 237 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU