Rize Şehir Hastanesi Hayırlı Olsun

Birlikte verdiğimiz bir büyük mücadele de sonuçlandı. Sağlık Bakanı Sayın KOCA Rize Şehir Hastanesinin 2023 ten önce yapılacağını söyledi. Tamda benim istediğim yere, istediğim yatak kapasitesinde. 1000 yataklı bir hastanenin deniz dolgusu üzerinde yapılmasını istiyordum. Çünkü başkaca bir yer yoktu. 1000 yatak diyordum çünkü Rize’nin potansiyeli hava limanımızla birlikte kimsenin tahmin edemediği rakamlara çıkacak. O nedenle 800 yatak diye mideden atan zavallılarla uğraşmak zorunda kaldım.

Orası burası diye dağ başlarını gösterenlerle uğraştım. Bir avuç yerde bu dev eseri sığdırmaya çalışan alnı geride insanlarla mücadele ettim.

Sonuçta hak galip geldi, Rize’nin gelişmesini büyümesini engelleyecek girişimler akamete uğradı, deniz dolgusu üzerinde 1000 yataklı hastanemiz yapılacak.

Emeği geçen herkesi kutlarım. An başta bu önemli yatırım için kararı veren Recep Tayyip ERDOĞAN’ minnet borçluyuz. Ovit gibi, Hava Limanımız gibi, Lojistik Liman gibi dev eserlerin Rize’ye kazandırılmasında doğru kararı veren sayın Cumhurbaşkanımıza özel bir teşekkürüm ve minnettarlığım var.

O olmasa asla ve asla zalim çevreler Rize’ye bu dev eserleri yapmazlardı. Milletvekilimiz Osman Aşkın BAK ilgilendi, Hayatı bey öyle ama Vekilimiz Muhammed AVCI’nın yeri bambaşka. Samimi çabaları için Sayın AVCI’ya çok teşekkür ediyorum. Yerinde, istediğimiz ölçekte bu dev eser 2023’e kadar bitmiş olacak.

Nasip Olursa 2021 Haziran veya en geç 29 Ekim 2021 tarihinde hava limanımız faaliyete başlayacak.

Kimselerin havsalalarına sığmayan Rize gerçek manada o gün havalanacak. Rize  Erzurum bölünmüş yolu, Dallıkavak ve Kırık tünelleri bittiğinde, Lojistik Merkezimiz yapıldığından tarih rotasına geri dönecek, tarihi ipek yolu yeniden hayat bulacak ve Rize Karadeniz’in ve güzel ülkemizin parlayan yıldızı olacaktır.

Bütün bunların hülasası SAMSUN SARP hayata geçtiğinde akabinde Erzurum Rize, Erzincan Trabzon- Giresun, Ordu Sivas tren hatları yapıldığında zannedersem 20 bin dolar bandını zorladığımız yılları görebileceğiz.

Yatırımların doğru zamanda ve yerde yapılması bir ülkenin yerine getirmesi gereken bir zorunluluktur. Aksi takdirde çağı yakalayamazsınız.

Liderimiz Recep Tayyip ERDOĞAN bu ülkede hayallere sığmayan işler yapmaya devam ediyor. Bizde bu dev hamlelerden payımıza düşeni alıyoruz.

İstanbul’dan selam ve sevgilerimle….

Metin TOPÇU

13.12.2020-Çekmeköy

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 13 Aralık 2020, 13:59 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 260 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU