RİZELİ GENÇLER RİMER GENÇLİK EVİNDE BULUŞUYOR

RİMER DE GENÇLER BULUŞUYOR HABERİ Ö DİREN GÖRSELİ

Çok kısa bir süre önce kurulmasına rağmen İstanbul da ki Rize Merkez Mahallelilerin buluşma adresi, sıcak yuvası olmayı başaran Rize Merkez Mahalleleri Kültür ve Dayanışma Derneği (RİMER) şimdi de Rizeli gençlerin bir araya geldiği bir organizasyona imza atıyor.

Kısa süre içerisinde birçok başarılı organizasyonu ile dikkatleri üzerine çeken ve takdir toplayan RİMER, sağlam temellerin, yenilikçi fikirlerin ve dinamizmin temelleri olan gençlerin dernekler çatısı altında olması gerektiğini kurucuları arasında 30 yaş altında gençlere de yer vererek göstermenin ötesinde şimdi de daha çok gencin RİMER kurullarında yer almasını hedefliyor.

Gençlik yapılanmasını RİMER adına yürütmekte RİMER kurucu ve yönetim kurulu üyesi Ömer Diren, RİMER’in misyon ve vizyonu çerçevesinde etkinliğine uzun yıllar boyu devam edebilmesi için dernekleşme ve dayanışma bilincine sahip bir gençlik tarafından sahiplenilmesi gerektiğini belirterek “30 Kasım 2014 Pazar günü saat 10.30 da Göztepe RİMER merkez ofisinde Rize Merkez Mahalleli gençlerin bir araya gelip tanışıp tanışacağı, fikir alış verişinde bulunacağı bir kahvaltı organize ediyoruz.  Yöresel kahvaltı ikramımız ile başlayacak olan buluşmamızda daha önce RİMER’i tanıma fırsatı bulamamış arkadaşlarımıza hem tanışmış, hem de RİMER’in vizyon ve misyonunu aktarıp, Rize ve Gençlik konusunda fikir paylaşım konuşmalarıyla devam edip kemençe eşliğinde doyasıya horon edeceğiz. Rize Merkez Mahallelilere düşen görev ise gerek Rize’den İstanbul’a eğitimi için gelen çocuklarını, gerekse İstanbul’da ikame eden aileler 16-30 yaş aralığında ki genç kardeşlerimizi derneğe yönlendirmenizdir. RİMER çatısı altında gençler mahalle sıcaklığını tadacaktır” dedi.

30 Kasım günü etkinliğe katılacak genç arkadaşlardan iletişim bilgileri alınarak RİMER gençlik kolları için ilk adımın atılacağını söyleyen RİMER Kurucu Üyesi Ömer Diren, RİMER gençlik kollarının öncelikli amacı etkinliklerle bir araya gelen gençlerin sanat, kültür, spor ve eğitim alanlarında sohbetler ile birikimlerini paylaşırken, gerçekleştirecekleri projeler ile organizasyon, kendini ifade etme, kriz yönetimi ve liderlik vasıflarını geliştirme imkânı sağlayacağını ifade etti.

Ömer Diren RİMER’in Gençlik yapılanmasına dair yaptığı açıklamanın devamında, “Bunun yanı sıra üretip geliştirip uygulayacağı projelerle Rize Merkezli ve Rizeli gençlerin kişisel gelişimine katkı sağlamakla beraber Rize ve Türkiye’ye katma değer üretecek öncü ve örnek bir grup olmayı amaç edinecektir. 30 Kasım Pazar günü bizler ile olacak olan genç arkadaşlarımızın kendilerine haz verecek bir gün geçireceklerine şüphemiz yoktur. Daima dernekleşme, dayanışma ve birlik beraberlik içerisinde hareket eden siz değerli genç Rizeli hemşerilerimiz bu gençlik organizesiyle de çok etkin projelere imza atacak olduğuna inancımız tamdır” dedi.

RİMER Yönetim Kurulunda gençlikten sorumlu üye olan ve Rizeli genç hemşerilerini RİMER’e davet eden Ömer DİREN, bütün Rize Merkez Mahallelilere bu derneğin onlar için kurulduğunu ve onlar için var olacağını bir kez daha hatırlatarak etkinliğe katılmak isteyen genç hemşerilerinin detaylı bilgi ve rezervasyon için altta paylaşımını yapılmış olan linki kullanabilecekleri gibi sosyal medya üzerinde ki paylaşımları takip edebileceklerini belirtti.

rezervasyon için;

https://rimergenclikmerkezi.wordpress.com/rezervasyon/?blogsub=confirming#subscribe-blog

 

ETKİNLİK DETAY BİLGİ VE İLETİŞİM: Ömer Diren (0507 697 53 90)

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 28 Kasım 2014, 11:26 tarihinde Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 343 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU