Rize’yi Uçuracak Proje Başlıyor

proje
Ve Rize’de sözler tutulmaya başlanıyor. Rize’yi uçuracak dev proje start alıyor.

Ak Parti’nin Rize’yi uçuracak 10 proje arasında yer alan Rize Cumhuriyet Meydanı projesi başlıyor. Kardeş şehir Bursa’dan Rize’ye 10 Milyon TL. (10 Trilyon)’luk dev hediye…

Ak Parti Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Rize İçin 10 Numara Projeleri start alıyor. Rize Milletvekili Hasan Karal ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye ziyaretinde Bursa’dan kardeş şehir Rize’ye çok ama çok büyük hediye geldi. Başkan Altepe’nin Rize Cumhuriyet Meydan Projesini yapacağı öğrenildi.

bursa-ile-rize-kardes-sehir-oluyor-2.20140426171856.jpg

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın iki şehir arasındaki ilişkileri kardeşlik bağlarıyla daha da güçlendirmeyi amaçladığı ve iki şehrin ‘kardeş şehir’ olması yönünde başlattıkları çalışmanın ilk meyvesini verdiği öğrenildi.

Dün Bursa’da Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile görüşen Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ile Rize Belediye Başkanı Prof. Dr .Reşat Kasap’ın Rize’yi uçuracak ve bambaşka bir kimliğe dönüştürecek olan maliyeti yaklaşık 10 Milyon TL. (10 Trilyon)’u bulan Rize Cumhuriyet Meydan Projesini, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin üstlendiği öğrenildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin önümüzdeki ay (Mayıs ayı içerisinde) Rize’ye gelerek Rize’yi uçuracak projeler arasında yer alan Rize Cumhuriyet Meydan Projesi için çalışmalara başlayacağı öğrenildi.

Cumhuriyet Meydanı Projesi Nedir?

Cumhuriyet meydanı 2. etap olarak tamamlanacak. İlk olarak 1. etabı gerçekleştirilecek. Cumhuriyet meydanının üst kısmı rekreasyon alanı olup, yayalara açık araca kapalı olacak. Trafik meydanın altından geçecek şekilde tasarlanacak ve Rize’nin en önemli problemlerinden olan araç parkı sorunu da 300 araçlık otoparkla aşılmış olacak.

olay53

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Nisan 2014, 18:04 tarihinde Ekonomi, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 810 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU