RTEÜ’Nİ TEBRİK EDERİM (2)

Başarıdan pay çıkarıp moral bulacağımız yerde gereksiz eleştiri yaparak hem ilgililer nezdinde, hem de kendi moral dünyamızda hasarlı hale geliyoruz. İki taraflı kaybetmenin mantığını çözebilmiş değilim. Ego desem olmayacak, her ne kadar bir insanlık durumu da olsa sağlıksız ve faydasız olduğunu unutmamak gerekir.

Üniversitemiz Ordu Üniversitesi, Çorum Hitit Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi ile aynı tarihte kuruldu. Mukayese edin bakalım. KTÜ 60 yıllık üniversite. Türk Standartları Enstitüsü’nden kalite belgesi alabilmiş mi? Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi Üniversitenin sayfasında yer aldığına göre İSO 9001 Kalite Yönetim Belgesini almışsa ben gurur duyarım, yönetenleri tebrik ederim. Daha iyiye, daha güzele, daha başarıya koşsunlar diye teşvik ederim. Elime mercek alıp hatalarını göstermem. Ama yapısal anlamda, en genel anlamda eksiklikler varsa eleştirimi yapıcı olmak şartı ile yaparım. Bugüne kadar böyle davrandım, bundan sonra da tutumum değişmeyecek.

Üniversite kurulum aşamasında kısa sayılabilecek bir tarih aralığında 14 Fakülte, 4 Yüksek Okul, 6 Meslek Yüksek Okulu ve binlerce öğrencisiyle, akademisyenleri ile Rize’nin geleceğe taşınmasında hayatı rolünü devam ettiren Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinin TIP alanında bir iki branşta nam yapmasını bekliyorum. Eğer biten hava limanımızdan sonra üniversitemiz böyle bir şeyi başarır, bir iki alanda isim yaparsa, yeni tesislerine kısa zamanda kavuşur, namlı hocalar için çekim merkezi olursa Rize gerçek manada kabuğunu kırar ve her alanda çok hızlı gelişir.

Vilayetimizin eksiği şimdilik sadece hastanedir. Aldığım bilgiye göre yapılacak alanda dolgu çalışmaları kısa zamanda başlayacak ve takip eden aylarda hastanemizin ihalesinin yapılmasını bekliyorum. Bu konuyu gündemimden asla çıkarmam. İlgililerin haberi olsun. Dozunda isteklerimi dikkate alın. Yoksa papaz oluruz. Bu hastane benim dediğim yerde, Engindere’de, denizde 250-300 dönüm alan doldurularak yapılacak. Bunun başka bir yolu yok.

Recep Tayyip  Erdoğan Üniversitesi ile Rizeli övünebilir. İnşallah yakın zamanlarda Türkiye’nin de övüneceği bir üniversite olur. Bu başarıyı çok değerli rektörüm ve ekibinden bekliyorum.

Allah yar ve yardımcıları olsun.

Metin TOPÇU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 26 Mart 2021, 11:55 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Son Dakika, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 282 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU