RTEÜ’Nİ TEBRİK EDERİM

Hep diyorum tekrar edeceğim. Eğer üniversiteniz yoksa, en üst ligde sportif olarak temsil edilmiyorsanız, hava limanınız yoksa marka şehir olamazsınız.

Hava limanımız yapılıyor bu sene sonlarında zannedersem oradan göklere uçacağız. Dünyanın bütün insanları çok kolay bir şekilde cennet Rizeme gelecekler. Spor takımımız zaman zaman bizi üzse de Süper Ligde ve bazen ayaklarımızı yerden kesecek kadar sevindiriyor bizi. Galatasaray’ı evinde 4-3 yenmek şehrimizin tanıtılması bakımından muhteşem bir neticedir.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi marka şehir olma yolunda bütün bilimleri, ilimleri, çalışmaları bünyesinde barındıran en önemli aparat, motor güç, en yetenekli kuruluş. Rizemizin kalkınmasında, gelecek güzel günlere taşınmasında en önemli rol Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nindir.

Önce okuduğum muhteşem bir haberi paylaşayım.

TÜBİTAK Araştırma Programları Başkanlığı  (ARDEB) tarafından yayınlanan 2016 – 2020 yılları 5 yıllık proje istatistiklerine göre ülkemizde 2000 yılından sonra kurulmuş olan 125 Üniversite arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi 4. Olmuştur.

RTEÜ, Devlet ve Vakıf dahil ülkemizdeki tüm üniversiteler kategorisinde ise, 36. sırada yer almıştır. Bu kategoride, Ortadoğu Teknik Üniversitesi birinci, Ege Üniversitesi ikinci ve Hacettepe Üniversitesi de üçüncü sırada yer almıştır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ise TÜBİTAK tarafından desteklenmiş olan 50 proje sayısı ile 171 üniversiteyi geride bırakarak 36. sırada yer almıştır.

Daha fazla ayrıntısına ilgili kişiler baksın. Bana bu iki cümle yetiyor. Çünkü ben akademisyen değilim.

Bana göre ayrıntı yönetme tarzındadır. Yönetenedir. FETÖ alçağının vilayetimizde yapmak istediklerini de bu güzide üniversite aracılığıyla yapacağını gördük, okuduk, anladık. Ama bütün bunlara rağmen Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi genelde 36 olabilmişse bu başarıya giden yolda ekibin çok iyi yönetilmesinin payını yadsıyamayız. Elde olmayan çatışmalar, başarıya koşan her yerde yaşanır. Önemli olan onları bir hedefe kilitlemede gösterilen başarıdır ki bu belgelerle sabit. Bu başarıyı kıskanan FETÖ alçaklarının örmedikleri çorap kalmadı. O şerefsizlerle yazımı berbat edemem.

Kaş yapacağım dediler, az kalsın gözümüzü çıkardı adiler!..

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesini bu noktaya taşıyan en başta çok değerli Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN’dır. Arı duru, imanlı, çalışkan bir insan. Onun net ve açık yönetimi sayesinde Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olumsuzluklardan etkilenmiyor, başarıya koşuyor her durumda.

14 Fakülte, 4 Yüksek Okul, 6 Meslek Yüksek Okulu ve binlerce öğrencisiyle, akademisyenleri ile Rize’nin geleceğe taşınmasında hayatı rolünü devam ettirmesini temenni ediyor Sayın Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN nezdinde bütün katkısı olanlara başarılar diliyor ve tebrik ediyorum.

Recep Tayyip Erdoğan üniversitesi sayesinde Rizemin geleceği parlaktır. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi sayesinde aydınlık yarınlara kanat çırpacağız ve marka şehir olacağız inşallah

 

Metin TOPÇU

25.3.2021- Çekmeköy

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 25 Mart 2021, 13:09 tarihinde Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 404 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU