TEDBİR HAYAT KURTARIR 

RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan: “RİDEF olarak toplumsal duyarlılık ile afetlere karşı gençlerimizi bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz.”

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteği, Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Genç Demokratlar Vakfı’nın proje paydaşlığı ile yürütülen proje hakkında değerlendirmelerde bulunan RİDEF Genel Başkanı Bostan “Rize Dernekleri Federasyonu olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’ne destekleri ile toplumsal konularda Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun bir kolu olan orta oyunla gençlerimizle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2018 yılında 23 ilde Gençlik Merkezleri’nde bağımlılığın zararları konusunda bilinç oluşturmaya çalışmıştık. 2020 yılında ise trafik kuralları konusunda yaklaşık 2000 gencimize eğitim verdik. 2021 yılını bakanlığımızın “afet eğitim yılı” ilan etmesi ile “Afet Yıkar Bilgi ve Tedbir Hayatta Tutar” adlı projemizle gelecek nesilleri afet konusunda tedbirli ve bilgili olmaya davet ederek bilinç oluşturduk. Projemize katkılarından dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü Erkan Kılıç’a ve Ankara Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Mustafa Çelik’e RİDEF adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ÜLKEMİZ İÇİN PROJE ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Rize Dernekleri Federasyonu’nun projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu olduğunu altını çizen RİDEF Genel Başkanı Muammer BOSTAN “ RİDEF olarak Sivil Toplum Kuruluşu olmanın bilinci ile projeler üreterek faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ankara’daki bütün hemşehrilerimizin desteği ile ülkemiz adına projeler üretmeye devam edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki üreten STK’lar ülkemizin geleceğine güçlü katkılar sağlayacaktır. Çünkü Rize Dernekleri Federasyonu olmanın ayrı bir sorumluluğu vardır. Bizler hem Rize’nin her meselesinde var olurken aynı zamanda ülkemizin toplumsal konularında da sorumluluk alıyoruz. Bu projemizde Geleneksel Türk Tiyatrosu ile kültürel mirasımızı yaşatırken, Rize’nin kültürel değerlerini de tanıtma imkânı bulduk” diye konuştu.

10 GENÇLİK MERKEZİ’NDE PROJE UYGULANDI

Proje koordinatörlüğünü RİDEF Genel Başkan Yardımcısı Abdurrahman Aksu’nun yaptığı “Afet Yıkar Bilgi ve Tedbir Hayatta Tutar” projesinde oyuncu kadrosu Ömer Faruk Avcı ve Zeki Cengiz’den oluşurken, iletişim sorumluluğunu ise Ahmet Cin yaptı. 10 Gençlik Merkezi’nde uygulanan projede 3000’in üzerinde ortaokul yaş grubuna afet eğitimi verildi. Projenin ikinci aşamasında ise paydaşların katılımı ile sürdürülebilirlik toplantısı yapılacak.

 

 

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ocak 2022, 22:54 tarihinde Kültür Sanat, Manşet kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 245 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU