ARAŞTIRMA HASTANESİNE GEÇ KALMIŞ TEŞEKKÜR

Haziran ayı başlarında dünya cenneti vilayetime yaptığım ziyaretimde beklenmedik olaylar yaşadım. Korona nedeniyle gereği kadar temaslar yapamadım. Bir yanım eksik kaldı bir yana, bazı önemli ziyaretlerimi de yaşadığım önemli sağlık sorunları nedeniyle gerçekleştiremedim. Bunların başında Ak Partinin Genç İl başkanı İshak ALİM var. Sessiz sedasız başarılı bir şekilde AK Partiyi Rize’de temsil ediyor. Aslında konuşacak çok şeyimiz vardı ALİM başkanla, fakat nasip meselesi, çok ağır bir kalp krizi neticesinde İstanbul’a dönmek zorunda kaldım. İshak başkana parasız diyen insanlara şunu derim “İshak Başkanın gönlü zengin” o nedenle de başarılı bir şekilde ilimizi her bakımdan temsil edecek.  Sonsuz başarılar diliyorum kendisine. Sorunsuz bir vilayet yaratmada gayretleri için çok teşekkür ediyorum İshak Başkana…

Önemli rahatsızlığımda RTEÜ Eğitim Araştırma hastanesi çok hayatı bir müdahale ile beni yeniden hayata döndürdü. Doktorların söylediğine göre çok ağır bir krizi yaşamıştım. İstanbul’da önemli bir hastanenin Kardioloji başkanına Rize’de bana yapılan operasyonu anlatınca ve belgelerini verince “harika bir iş çıkarmışlar” dedi ünlü Profesör.

Bir kere daha memleketimle, bütün imkansızlıklarına rağmen hastanemizle, yöneticileri, doktorları ve bütün çalışanları ile gurur duydum. Gurbette böyle bir gurur yaşamanın hazzını yaşayan bilir.

O nedenle RTEÜ araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Hocam Doçent Doktor Gökhan beye, başarılı bir operasyonla beni hayata döndüren Doçent Doktor Yüksel ÇİÇEK beye ve ekibine, Yoğun bakım ve acil serviste çalışan değerli sağlık ekiplerine yüreğimden çok çok teşekkür ediyorum.

12 sene önce yine bu hastane ve muhteşem ekibi bay-pass ameliyatımı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş ve beni gurbet köşelerinde bilmediğim insanların eline düşmekten kurtarmışlardı.

Bunun değerini kıymetini bilmek Rizeli her vatandaşın görevidir.

Nasipse onlara layık oldukları bir tesisi kazandıracağız hep birlikte. Halkıyla yönetenleri ile siyasetçileri ile Rize Şehir Hastanesini inşallah kısa sürede hayata geçireceğiz. Aldığım haberler bu yöndedir.

Rize böyle bir hizmeti hak etmiştir. Onu tam kapasite çalıştıracak bir potansiyel Rize’de vardır. Mekan sorunu halledildiğinde ben eminim ki doktor ve eleman sıkıntısı da olmayacaktır.

RTEÜ Araştırma hastanesi yönetici doktor ve çalışanlarını bir kez daha yüreğimden teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla…

Metin TOPÇU

4.11.2020

Çekmeköy- İstanbul

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 03 Kasım 2020, 21:42 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 511 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU