BİR HAYALİN PEŞİNDE

Ordu-Giresun hava limanı ve bir gazetecinin öyküsünü yazmış Yalçın ŞİMŞEK Bey. Genellikle birinci okumalarım çok kısa sürer. Hızlıca okur, not almaları ikinci hatta üçüncü okumalara bırakırım.

Elime ulaşan kitap o kadar sürükleyici ki, oldukça uzun bir zamanımı aldı ilk okumam. Nedeni o kadar samimi o kadar içten kaleme alınmış ki tada tada okumak zorunda kaldım. Bazen iki kere okuduğum bölümler oldu.

Her satırı tanıdık, mücadelemle benzeşen, inanılmaz rastlantılarla dolu çok güzel bir belgesel.

Anasını, atasını, babasını unutmadan, onlardan güç alarak bir vilayetin kabuğunu kırmasına yardım eden bir insanın yaşadığı hüsranları, coşkuları, inişleri, çıkışları, isyanları en derinden hissederek deviriyorsunuz sayfaları. Çok yerde yüreğim burkuldu, gözlerim yaşardı!

Ordu’yu bir fikir etrafında, bir projeye kilitlemenin taktik varyasyonlarını adım adım görüyorsunuz. İnatla çevresini bilgilendiren, daha yaşanabilir bir kent yaratmada mihenk taşı olacak bir projeyi yönetenlere adeta dayatan bir mantığın akıl almaz ısrarı nasıl   başarıya ulaştı, adeta yaşayarak öğreniyorsunuz!

Siyasilerin gelgitlerine şahit oluyor, sorunlarımıza ne kadar uzak olduklarını hayretle izliyorsunuz!

Ordu’luların 59 yıllık hayali,  Ordu Olay gazetesinin sahibi Zeki Mesut ÖZEL’in 23 yıllık mücadelesi sonrasında kazanılan zafer destansı bir olaydır. Hizmete girdiği tarihten bu tarafa Ordu Giresun Hava limanı rekor üstüne rekorlar kırdı. Zeki Mesut Özel beyle Ordu ne kadar övünse azdır demek yeterli değil benim için. Cennet diyar Ordu vilayetimizi birinci lige, dünya ligine çıkaran bu özel insanın hikâyesini abideleştirmek gerektiği görüşündeyim. Gerçekten kimsenin inanmadığı ama bir vilayet için hayatı bir projeyi gerçekleştiren bu insana ta yüreğimden “Allah senden razı olsun” demeyi bir görev addediyorum!

Elindeki kıt kanat imkânlarla, zarar ve ziyanına aldırmadan, sermayesini ve emeğini bir ideal uğruna hiçe sayan bir insana büyük saygı duyuyorum.

Ordu ve Giresun illeri bu destansı mücadeleyi mutlaka okumalı, bu yoğun emek ürünü eseri başköşeye almalıdırlar.

İyi ki varsın Sayın Zeki Mesut Özel.

Bir hemşerin olarak sizinle gurur duydum. Ordu Olay gazetesine ve size daha nice 30 yıllar diliyorum.

Selam ve dua ile…

Metin TOPÇU

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 27 Ocak 2022, 17:47 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 253 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU