Bir Rüyamız Daha Gerçek Oldu

Uğruna mahkemelere verildiğim, türlü sıkıntılar çektiğim bir rüyam daha gerçek oldu.

Rize Milletvekili Sayın Muhammed AVCI yaptığı açıklama ile yine yüreğimizi hoplattı.

Muhammed AVCI açıklamasında “Ve Rize Şehir hastanesi ihalesi gerçekleştirildi.

Yıllardır verdiğimiz emek ve gösterdiğimiz çaba artık sonuç verdi. Cumhurbaşkanımızla görüşmelerimiz, bakanlıklar nezdinde süreci hızlandırmak adına yaptığımız toplantılar, görüşmeler hepsi gözümüzün önünden geçiyor. İmar planları, ÇED raporu süreci, dolgu aşaması, proje aşaması hepsi devasa hikayeler barındırıyor.

Bu görevleri bıraktığımızda en çok gurur duyacağımız ve belki de en çok hemşerilerimizin dualarına konu edileceğimiz yatırım olacak. On yıllar boyunca vatandaşlarımız buradan hizmet alacaklar, annelerimiz, babalarımız, çocuklarımız bu muhteşem eserde şifa bulacaklar. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hemşerilerim adına yürekten teşekkür ediyorum. Dedi.

350.000 metre kare alanda 800 yataklı dev bir şehir hastanesi yapılacak. Ki yanında ihtiyaç olması halinde bir o kadar daha ilave yapılabilecek alan mevcut. Yer tesliminin ardından inşaat başlayacak. Sağlık bakanlığı bütçesinden yapılacak hastanemiz için sayın vekilimize çok ihtiyacımız var. İnşaatın duraksamadan devam etmesi için bize yine unutulmaz yardımları olacak. Cumhurbaşkanımızla olan diyalogu muhteşemdir. Hızlı bir şekilde bitmesi için Vekilimiz Muhammed AVCI gereğini mutlaka yapacaktır.

Sayın vekilimizin bu ve diğer konularda verdiği büyük mücadelenin yakın ve canlı tanığıyım. Öylesine büyük bir mücadele verilmese Rize gibi bir ilin şehir hastanesini alması mümkün değildi. Tarih sayın vekilimizin bu vilayet için yaptıklarını elbette kaydedecektir. Rize’nin çehresini değiştirecek, sadece sağlık hizmetlerinde değil diğer bütün alanlarda Rize’nin marka bir şehir olmasını sağlayacaktır. Tek kurtuluşumuz olan turizm alanında gelişmeleri an be an göreceğiz. Hava limanımızı taçlandıracak olan bu devasa yatırım için sayın vekilimize minnettarım. Eline yüreğine sağlık. Bu unutulmaz hizmetler makus talihimizi değiştireceğine inanıyorum. Ve “dualarım seninle” diyorum sayın vekilimize ve sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Tarifsiz sevinç içindeyim.

Makam hırsı gözünü kan bürümüş zirzoplar neyse ki başarılı olamadı, bu dev hizmeti almamızı engelleyemedi. ŞAŞİ şaşırdı yolunu ve kıl payı yüce yaradan haklarından geldi, çıkıp gittiler cennet vatanımızdan Hem de geri dönmemek üzere!

Bu sevinçli günde insanımsı yaratıklardan söz etmenin abes olduğunu biliyorum ama çok çektim, beni affedin!

Bir kez daha Rize’ye unutulmaz devasa yatırımları alan sayın AVCI’ya teşekkür ediyor, Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum.

Selam ve dua ile…

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 15 Ekim 2023, 16:41 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Sağlık, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 130 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU