KABAK FİYATLARI TAVAN YAPTI

kastaniçaaaTrabzon havaalanının zevk için yeniden denizde inşa edileceği haberlerine içerlenen Rizeliler Of -Sürmene arasına yapılacak olan yalan havaalanı haberine sevinirken esas faydayı Oflular sağladı Of kabağı (kastaniça) borsada tavan yaptı.

BİR SENEDİR UYUYAN KABAK FİYATLARI TAVAN YAPTI

Uzun süredir yatay bir seyir izleyen İstanbul borsası OF da alıp yürüyen kabak fiyatları yüzü suyu hürmetine diklemesine bir harekete geçti ve günü 86.000puanla kapattı…

Dün Rize’yi allak bullak eden “Of Sürmene Arası On beş doktora bedel” yalan haberi Of’ta yetişen en lezzetli kabak fiyatlarını adeta uçurdu.

Sürmene’de tersane olarak yapılan ancak sonradan devlete lojistik üs olarak dayatılan liman henüz faaliyete geçmediğinden Of Sürmene arasına yapılacak havaalanı of kabağına adeta Hızır gibi yetişti.

TEK UMUT RİZE HİYARINDA!..

Yeni türedi hıyarları tutulmayan Rizeli çayı elde kalan, kivisi belde kalan Rizeli, umudunu yazın yetiştireceği üzeri tırtılı enfes eski hıyarlara bağladı.

Of Sürmene arasına yürek yarası uğruna yapılacak dev havaalanına satacak ürün arayan Rizeliler yaşlı insanların önerisi üzerine kokulu üzeri tırtıllı hıyarı yetiştirme kararı aldılar…

BÜTÜN DÜNYA RİZE HİYARINI TANIYACAK!…

Rize’de 700 gündür devam eden havaalanı tartışmalarına bir kelime katkıda bulunmayanlar rakamların doğruluğunu araştırmakla meşgulken Rizeli kendisine umut olan hıyarları yetiştirmeye devam ediyor.

Sera olanağı olmadığından 21 Marttan sonra ekecekleri hıyarları yetiştirip bütün Türkiye’ye ve dünyaya tanıtacaklarını söyleyen Rizeliler “ yeni hıyarlar tutmadı, eski hıyarlar belki yüzümüzü güldürür.Tek umudumuz eski hıyarlar. Bizim hıyarlar Of Kabağından daha değerlidir” dediler…

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 19 Mart 2013, 15:42 tarihinde Kültür Sanat kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 1.259 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU