Rize’ye Beş Yıldızlı Bir Hizmet

Şehir hastanemiz konusunda çok yanlış girişimler oldu. Uzun zamandır Rize kamuoyu bu haberlerle sarsıldı. Ne olduğu belli olmayan mihraklar Hastanemiz üzerinden Rize’nin evladına saldırma cüretini bile gösterdiler. Çaputlarına konu ettiler Cumhurbaşkanımızı. Yıllardır doğru yerde ve zamanın ruhuna uygun modern bir hastanenin yapılması için mücadele ettim. Şahsi beklentilerine alet edilmek istenen hastane meselemiz Rize’nin geleceğine damga vuracak doğruları ve yanlışları barındıran çok önemli bir meselemizdi. O yüzden en doğru kararı vermesi için yönetenlere doğru analizlerle doğru öneriler sundum.

Bütün kriterleri değerlendirdiğimde ortaya çıkan sonucu kamuoyu ile paylaştım,  en doğru yerde en güzel şekilde yapılmasına karar vermeleri içilen hep en doğruyu savundum. İlimizin herk arışında ne olduğunu bilen birisi olarak deniz dolgusundan başka bir çarenin olmadığını belirttim sürekli olarak.

Rize Milletvekili Sayın AVCI il başkanlığı ve Milletvekili olduktan sonra hastanemiz konusunda çok çeşitli temaslarımız oldu. Yeise kapılmadım desem yalan olur. Siyasetin çarkları bazen ağır ağır döner. Hak veriyorum. Yapamayacakları bir yatırımın sözünü elbette veremezdiler. Ama o kadar tehlikeli bir iş yaptılar ki az kalsın Rizemizin gelecek yıllarını gasp ettiler. Bu yüzden çok heyecanlandığım zamanlar oldu. Bugüne kadar onlarca yazı ile savunduğum hiçbir devasa projeden haksız çıkmadım. 5 yıl Ovit tünellerini, 5 yıl hava limanımızı bir 5 yılda hastanemizi kovaladım, gündem yaptım ve bütün Rize vekilleri ile birlikte bir oldu ve en doğru olanda karar kıldık ve başardık.

Rize’nin gurur günü bugündür. Geleceğine köstek olmak isteyenler beceremediler, rize halkı olarak bir ve beraber olduk başardık.

12 ay açık Rize Erzurum yolu, Hava limanımız, lojistik merkezimiz en son hastanemiz. Bu muazzam eserleri Rize’ye kazandıranlar Rize’nin geleceğine altın harflerle ismini yazdırdılar.

Rize Milletvekillerinin hepsinin katkısı var bu olayda. Muhammed Vekilin yeri bambaşka elbette. Allah onlardan ve Recep Tayyip ERDOĞANDAN razı olsun…

Eğer bu dünyada en mutlu insan kimdir diye soranlar beni bir anlık düşünsünler. Resmen havalardayım.

Bana bu sevinci yaşatanları bende sevindirmek için elimden geleni yapacağım…

Varolun…

Metin TOPÇU

10.11.2021

 

HABER BİLGİLERİ
Bu haber 10 Kasım 2021, 18:12 tarihinde Genel, Köşe Yazarları, Küçük Manşetler, Manşet, Yazar 1 kategorisinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Haber 289 Kez Okunmuş..
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
ETİKETLER
YORUM YAZIN
Benzer Haberler
MbTasarıM
MUHLAMA KARADENİZ MUTFAĞI
Yazarlarımız
KARADENİZ VİRA FACEBOOK
Resim Galerisi
PUAN DURUMU